Najnovšia prezentácia Ubisoft Forward je za nami a francúzsky vydavateľ si pre nás pripravil mnoho noviniek. Hlavným bodom programu bol Assassin’s Creed Showcase – samostatná prezentácia, odhaľujúca budúcnosť obľúbenej série.

V príprave je hneď niekoľko nových titulov

Prvým ohláseným titulom je Assassin’s Creed Mirage, menší titul, v ktorom budeme sledovať osud Basima, mladého zlodeja v uliciach Bagdadu. Toho si vezme rád asasínov pod svoje krídla a môžeš sa tešiť na oldschoolovú hrateľnosť prvého dielu s pridanými modernými prvkami, ako je plynulý parkour a preľudnené ulice.

V traileri sme videli tradičné vychytávky série ako dymové či jedovaté bomby a pravdepodobne sa vráti starý dobrý systém vrážd bez prehnaných RPG prvkov. Assassin’s Creed Mirage bude slúžiť skôr ako premostenie pred spustením Infinite univerza a dostupný bude niekedy v roku 2023, pričom to vyzerá skôr na začiatok roka než na tradičné jesenné vydanie.

Po Mirage prišlo ohlásenie posledného DLC pre Assassin’s Creed Valhalla, ktoré uzavrie otvorené príbehové línie a Ubisoft bude môcť započať novú kapitolu tejto populárnej série. The Last Chapter príde už o niekoľko mesiacov vo forme bezplatného DLC.

Prosby hráčov boli vypočuté, pozrieme sa na východ

To, čo už sa dlhšie šepkalo, sa ukázalo ako pravdivé a prichádza prvá AAA open world hra v sérii pre mobily, ktorá si podľa slov tvorcov zachová hrateľnosť svojich väčších bratov.

Ovládanie bude prispôsobené pre dotykové obrazovky a zavedie nás do starovekej Číny. Assassin’s Creed Codename JADE príde už budúci rok a pokiaľ si predplatiteľom Netflixu, tak si ju budeš môcť zahrať hneď po vydaní.

Po rokoch prosieb boli priania hráčov vypočuté a Ubisoft nám ohlásil aj počiatok Infinite univerza, ktoré bude otvorené titulom Assassin’s Creed Codename RED, zasadeným do feudálneho Japonska v časoch ninjov a samurajov. Pôjde o ďalší veľký titul po Valhalle, no na dátum vydania si ešte budeme musieť počkať.

Poslednou ohlásenou novinkou v sérii bude Assassin’s Creed Codename HEXE, ktorý bude ďalším veľkým titulom po Codename RED. Pravdepodobne pôjde o hru zasadenú do európskeho prostredia, počas honu na čarodejnice. Bolo tiež potvrdené, že Infinite bude akýmsi „hubom“ pre všetky nové Assassin’s Creed hry a tvorcovia aktuálne preverujú, akým spôsobom by mohli doručiť multiplayerové tituly.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú