Každoročne nám výrobcovia predstavia množstvo nových smartfónov, no tých najnáročnejších používateľov zaujímajú najmä prémiové vlajkové lode. V tomto priemysle je konkurencia nesmierne silná, a preto sa všetky spoločnosti snažia priniesť zákazníkom len to najlepšie. 

Segment prémiových smartfónov ponúka z roka na rok stále lepšie kúsky, ktoré so sebou prinášajú stále kvalitnejší a výkonnejší hardvér. Aj napriek predstaveniu nového Snapdragonu 835 stále dostali niektoré tohtoročné vlajkové lode o čosi starší procesor. Snapdragon 821 však má stále čo ponúknuť a svojim výkonom dokazuje, že patrí medzi najlepších. Kvôli rozmanitosti hardvérovej výbavy mnohých modelov robia známi youtuberi rýchlostné testy.

zdroj fotografie: YouTube

Nenechaj si ujsť
V rýchlostnom súboji revolučných smartfónov si to rozdalo Xiaomi Mi MIX a Samsung Galaxy S8. Ktorý vyhral?

V tomto veľkom rýchlostnom teste sa ocitlo niekoľko špičkových modelov, ktoré pozná každý technologický nadšenec. LG G6, OnePlus 3T a Google Pixel majú pod kapotou minuloročný procesor Snapdragon 821. Iba Samsung Galaxy S8 má tu česť byť vybavený novým Snapdragonom 835. Z radu však vytŕča iPhone 7 s procesorom Apple A10 a „iba“ 3 GB operačnou pamäťou RAM. Všetky ostatné modely majú vo výbave 4/6 GB RAM pamäť.

zdroj fotografie: YouTube

O rýchlosti smartfónov však nerozhoduje len hardvérová výbava, ale aj vyladenie operačného systému a prípadnej nadstavby výrobcu. Práve rýchlosť všetkých týchto špičkových rivalov teraz pre nás otestoval Filip z YouTube kanálu EverythingApplePro. Jeho testovanie zahŕňa otváranie niekoľkých náročných hier a aplikácií. Taktiež sa nezabudlo na test rýchlosti spustenia systému a svoj výkon tieto kúsky preukázali aj v benchmarkových aplikáciách. Viac detailov o tomto výnimočnom rýchlostnom teste ti však prezradí priložené video.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom