Každoročne nám výrobcovia predstavia množstvo nových smartfónov, no tých najnáročnejších používateľov zaujímajú najmä prémiové vlajkové lode. V tomto priemysle je konkurencia nesmierne silná, a preto sa všetky spoločnosti snažia priniesť zákazníkom len to najlepšie. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Segment prémiových smartfónov ponúka z roka na rok stále lepšie kúsky, ktoré so sebou prinášajú stále kvalitnejší a výkonnejší hardvér. Aj napriek predstaveniu nového Snapdragonu 835 stále dostali niektoré tohtoročné vlajkové lode o čosi starší procesor. Snapdragon 821 však má stále čo ponúknuť a svojim výkonom dokazuje, že patrí medzi najlepších. Kvôli rozmanitosti hardvérovej výbavy mnohých modelov robia známi youtuberi rýchlostné testy.

zdroj fotografie: YouTube

Nenechaj si ujsť
V rýchlostnom súboji revolučných smartfónov si to rozdalo Xiaomi Mi MIX a Samsung Galaxy S8. Ktorý vyhral?

V tomto veľkom rýchlostnom teste sa ocitlo niekoľko špičkových modelov, ktoré pozná každý technologický nadšenec. LG G6, OnePlus 3T a Google Pixel majú pod kapotou minuloročný procesor Snapdragon 821. Iba Samsung Galaxy S8 má tu česť byť vybavený novým Snapdragonom 835. Z radu však vytŕča iPhone 7 s procesorom Apple A10 a „iba“ 3 GB operačnou pamäťou RAM. Všetky ostatné modely majú vo výbave 4/6 GB RAM pamäť.

zdroj fotografie: YouTube

O rýchlosti smartfónov však nerozhoduje len hardvérová výbava, ale aj vyladenie operačného systému a prípadnej nadstavby výrobcu. Práve rýchlosť všetkých týchto špičkových rivalov teraz pre nás otestoval Filip z YouTube kanálu EverythingApplePro. Jeho testovanie zahŕňa otváranie niekoľkých náročných hier a aplikácií. Taktiež sa nezabudlo na test rýchlosti spustenia systému a svoj výkon tieto kúsky preukázali aj v benchmarkových aplikáciách. Viac detailov o tomto výnimočnom rýchlostnom teste ti však prezradí priložené video.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
17%
Páči sa mi to
50%
Chcem to
0%
Mám to
33%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]
 • Spout

  Optimalizácia, stabilita a spoľahlivosť iOS je proste niečo, čo treba zažiť…a to som bol pred tým čistý androiďák ?

 • marek7610

  Pixel má sklamal. Ostatne značky presne podľa očakávania. Pomer, výkon, cena – víťaz jednoznacne OnePlus. Ak výkon odladenost (no zabíja to uzavretost), tak IPhone.

 • Joseph Shamaj

  Chýba tam Leeco le pro 3, v 9minúte keď porovnával phony v Antutu Benchmark, dám na svojím LEX720, 166k bodov, podľa toho by som sa do toho rebríčka vopchal na druhé miesto za Iphone7, + Oneplus3t má partície naformatovane v f2fs [rýchlejši write) – osobne tiež preferujem f2fs formát, ale iba na partíciách /data /cache čo sú vlastne write partície, /system je read partícia a tej vyhovuje viac ext4 formát…tu je dobré porovnanie toho o čím točím https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2697069, ďalej OP3T má zároveň aj najvačšiu podporu na svojej nadstavbe (Oxygen OS) sa mi vidí, že má dokonca weekly update, a nedávno začali s vývojom OOS 4.0 ktorá beží na Nougate, + OP3T, má jednoznačne čo sa týka vývoja najviac čo povedať, na nejakom optimalizovanom perfomance kernely (napr. Franco) + official rom napr. (LOS 14.1 bežiacom na Nougate) by v pohode vyhral tieto testy nad Androidami, a batéria by držala v telefone, možná i dlchšie…..S8 prepadák ako posledných 5 verzií telefónu, 825 snapdragon, najnovší fon pomaly a o 3/4 roka mladší od konkurencie a výkonostne ho dávajú títo „seniory“ dole, iphone je jednoznačne najlepší,… čo sa týka Androidu tak jednoznačne výkon/price/podpora (OP3T – 450€, alebo Leeco le Pro 3 – 300€)

  Prikladám obrázok môjho Antutu score o ktorým som písal vyššie… Bežím na AICP 12.1 official rom a s doporučeným kernelom od AICP teamom….
  http://bit.ly/2plSXqa