Xiaomi Mi MIX sa od jesene minulého roka stalo ikonou pre ostatných výrobcov, ktorí tak začali svoje nové vlajkové lode navrhovať podľa tohto revolučného modelu. Doteraz však nenašiel premožiteľa, no situáciu výrazne mení nový Samsung Galaxy S8/S8+. Obaja títo titani zo sveta smartfónov sa teraz postavili proti sebe, aby zmerali svoje sily v rýchlostnom teste. 

Disponujú diametrálne rozličnou výbavou, no pritom sú oba špičkou v segmente prémiových zariadení. V krátkosti si len pripomeňme, že v útrobách dizajnového skvostu od čínskeho výrobcu nájdeme procesor Snapdragon 821, 4 / 6 GB pamäť RAM či výkonný grafický akcelerátor Adreno 530. Do tohto testovania sa dostala práve najvyššia verzia, ktorá ponúka až 6 GB pamäť RAM. Kombinácia týchto prvkov tak dodáva Mi MIX poriadnu dávku výkonu.

zdroj fotografie: Kristián Hrušovský / FonTech

Nenechaj si ujsť
Pozri sa, ako sme sa dopracovali k bezrámikovým smartfónom

Jeho konkurent od Samsungu prináša so sebou najnovší procesor Snapdragon 835 / Exynos 8895, s ktorým spolupracuje operačná pamäť RAM o veľkosti 4 GB. Títo rivali však predsa len majú niečo spoločné, a to veľký displej s minimálnymi rámikmi. S8-čka je tak ideálnym protivníkom pre Mi MIX, s ktorým si teraz zmeral svoje schopnosti v populárnom rýchlostnom teste.

zdroj fotografie: Android Authority

Testovanie začalo zapnutím oboch smartfónov, pričom spustenie systému zvládol rýchlejšie Samsung Galaxy S8+. Od toho momentu však bolo Xiaomi Mi MIX veľmi silným súperom, ba dokonca S8-čku v istých momentoch dokázalo poraziť. Vďačí za to najmä skvelo optimalizovanej nadstavbe MIUI.

Následne prišlo na rad testovanie schopností udržania jednotlivých aplikácií v pamäti RAM. V tejto časti zvládli obaja rivali znovuotvorenie aplikácií na výbornú a v žiadnom prípade nedošlo k opätovnému načítavaniu. Tento test nám teda ukázal, že Xiaomi Mi MIX je rovnocenným konkurentom pre najnovšiu vlajkovú loď z dielne Samsungu. Viac detailov o celom priebehu testu nájdeš v priloženom videu. Vlastníš alebo plánuješ si kúpiť niektorý z týchto dvoch high-endov? Odpoveď nám nechaj v komentári.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom