Niektoré špecifikácie spoločne s novými rendermi HTC Nexus Sailfish odhalené

Teraz čítate
Niektoré špecifikácie spoločne s novými rendermi HTC Nexus Sailfish odhalené


banner-redmi-proUž zrejme viete, že výrobcom ďalšej generácie zariadení z línie Nexus je spoločnosť HTC. Kódové označenie prémiového modelu je Nexus Marlin, zatiaľ čo menej výkonná verzia dostala meno Nexus Sailfish. Práve o druhom menovanom vyšli na povrch nové informácie.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, Google+ a Instagrame!

Správy pochádzajú opäť zo sociálnej siete Weibo. Najnovšie špekulácie hovoria o prítomnosti 5-palcového displeja s FullHD rozlíšením, či 4-jadrového procesora s taktom 2.0 GHz. Súčasťou zariadenia bude aj 4 GB operačná pamäť RAM a 32 GB vnútorného úložiska. V prípade fotoaparátov sa očakáva 12 MPx hlavný snímač na zadnej strane a 8 MPx predný selfie fotoaparát.

Huawei Nexus 6P 32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Vzadu pod fotoaparátom sa tiež bude nachádzať rýchly snímač odtlačkov prstov. O potrebnú energiu sa má postarať 2770 mAh batéria. Na spodnej strane sa objaví napájací port USB typu-C a operačným systémom sa stane najnovší Android 7.0 Nougat. Okrem týchto špecifikácií sa objavili aj nové rendery HTC Nexus Sailfish. Smartfón by mohol byť predstavený niekedy v priebehu budúceho mesiaca, prípadne v priebehu októbra. Do predaja sa majú dostať verzie v striebornej, čiernej a zlatej farbe.

TIP: Nexus Marlin v AnTuTu: Snapdragon 820, 4 GB RAM a 3450 mAh batéria

Renders-of-the-HTC-Nexus-Sailfish

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
25%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
75%
Neznášam to
0%
O autorovi
Pavol Lupták
Som študentom vysokej školy so zameraním na IT technológie. Preto je u mňa prirodzený záujem o najnovšie novinky z mobilnej sféry. Nejde len o smartfóny, ale aj notebooky, nositeľnú elektroniku či virtuálnu realitu. Fanúšikom čínskych telefónov som sa stal po nástupe zariadenia INew V3 niekedy v roku 2013. Odvtedy ma čínsky trh neprestáva udivovať. Som rád, že sa pohľad na čínske produkty začal meniť a spoločnosť prestáva vnímať tieto zariadenia s obavami či výsmechom. Vo voľnom čase nepohrdnem dobrou knihou či edukatívnym dokumentom. Milujem šport akéhokoľvek druhu.
 • Michal Zwiržina

  Všetko OK, ale tá čierna plocha vzadu je čo za výmysel ?

 • Lumpy

  Otras ten dizajn.Zaspali dobu od nexus 5.

 • Michal Baška

  Jediné pozitívum na celom dizajne je že je kompletne zapustný fotoaparát. Konečne niekto. inak hrozné farebné zladenie a také guľaté čudo

 • Martin Mihali

  Videl som už aj škaredšie veci, no toto má byť vlajková loď roku 2016/17? Mne to pripomína skôr rok 2013.