banner-note-7Nexus s označením Marlin bude najvybavenejším Nexusom tento rok a vznikne zo spolupráce Googlu a HTC. Postupné úniky nám prezrádzajú čoraz viac špecifikácií a ten najnovší je priamo z populárneho benchmarku Antutu. Výbava nového smartfónu bude jednoznačne na tej najvyššej úrovni.

Z Antutu sme sa teda dozvedeli, že Nexus Marlin ponúkne na prednej strane 5,5-palcový displej s QuadHD rozlíšením. Po výkonovej stránke padlo priame rozhodnutie na použitie momentálne najlepšieho procesora na trhu, Snapdragonu 820, ktorému pomôže 4 GB operačnej pamäte RAM a 32 GB interného úložiska. Fotografie bude možné vytvárať s 13 MPx hlavným a 8 MPx selfie fotoaparátom. Vo veľmi dobrom svetle sa ukazuje aj 3450 mAh batéria, ktorá v spolupráci s najnovším Androidom 7.0 Nougat môže používateľovi poskytnúť výbornú výdrž batérie.

Huawei Nexus 6P 32 GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

tutuh

Pre fanúšikov, ktorí nemajú radi veľké uhlopriečky displejov, bude pripravený ďalší Nexus s označením Sailfish. Ten rovnako ponúkne nadupaný hardvér, no aj menší displej, presnejšie sa hovorí o 5-palcovom paneli. Významným rozdielom bude aj konštrukčné vyhovotenie smartfónov. Marlin ponúkne nádherné kovové vyhotovenie, zatiaľ čo Sailfish príde s plastovou konštrukciou. Snapdragon 820, 4 GB RAM, Android 7.0 Nougat alebo 13 MPx však ostanú zachované. Viac informácií sa môžete dočítať v tomto článku. Tešíte sa na nové Nexusy, ktoré vyzerajú minimálne po stránke špecifikácií fantasticky?

TIP: HTC Nexus S1 (Sailfish) prešiel známym benchmarkom GFXBench

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom