Smartfóny Moto patria vzhľadom k odkúpeniu Motoroly spoločnosťou Lenovo do skupiny veľmi obľúbených zariadení tohto výrobcu, ktoré vždy dokážu prilákať veľké množstvo používateľov. Nemenej úspešné chcú byť aj prvé tohtoročné novinky z rady Moto G. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Samozrejme, nemáme namysli nič iné, ako nové modely G5 a G5 Plus, ktoré sa nám pekne začali vyfarbovať skutočne len pár dní pred oficiálnym predstavením. Začneme pripravovanou novinkou s prívlastkom Plus v názve. Tá sa pokúsi svojho nového majiteľa nalákať na 5,2-palcový FullHD IPS displej. Po stránke výkonu sa budeš môcť spoľahnúť na vlastnosti Snapdragonu 625 a 2 GB RAM pamäti, avšak v kuloároch sa spomína aj 4 GB kapacita.

zdroj fotografie: Gizmochina

64 GB interné úložisko našťastie ponúkne aj možnosť rozšírenia skrz microSD karty do maximálnej kapacity 128 GB. Vo skvelom svetle sa zatiaľ ukazuje aj 12 MPx hlavný fotoaparát, nakoľko bude integrovať špičkový snímač od Sony z high-end segmentu. Ako inak, softvérové oddelenie vyrieši Android 7.0 Nougat v takmer nedotknutej podobe. 3000 mAh batéria zas vyprodukuje veľmi slušnú výdrž batérie na jedno nabitie.

zdroj fotografií: Gizmochina

Klasická G5-ka sa zas bude na prednej strane pýšiť o niečo menším 5-palcovým displejom s HD rozlíšením. Redukovanie sa ale dotkne aj hardvéru, v ktorom bude hrať prim procesor Snapdragon 430 v spolupráci s 2 GB RAM pamäťou a 32 GB interným úložiskom. 2800 mAh batéria v kombinácii s touto nenáročnou výbavou nevyzerá teda vôbec zle a v negatívnom smere nevidíme ani použitie 13 MPx hlavného, respektíve 5 MPx selfie fotoaparátu. Android 7.0 Nougat rovnako nebude chýbať.

Nenechaj si ujsť
Moto G5 Plus ponúkne fotoaparát hodný vlajkových lodí, poznáme presné parametre

Na záver si ešte v krátkosti predstavme dizajn smartfónov, ktorý sa bude podobať na aktuálne smartfóny výrobcu, pričom najväčšie črty si zobral z modelu Moto M. Samotná konštrukcia bude pritom vyhotovená z materiálu s vlastnosťou, ktorá dokáže odpudzovať vodu. Zatiaľ ale nepadla zmienka o cene, no určite sa pohybujeme niekde na hranici 200-300 € pri neskoršej dostupnosti aj na našom trhu. Dobre si  však zapamätaj dátum 26. február, kedy sa nám táto sľubná dvojica oficiálne ukáže.

zdroj fotografií: Gizmochina

Reálne fotografie modelu G5 Plus, ktoré prednedávnom unikli: 

zdroj fotografií: Gizmochina

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]