Svetový veľtrh MWC 2017 v Barcelone bude pravdepodobne svedkom zrodenia nového smartfónu rady Moto G. Presnejšie sa jedná o model G5 Plus, ktorý sa pokúsi nadviazať na svojho predchodcu. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Moto G4 Plus síce netrhal rekordy predajov, no dokázal aj na našom trhu ponúknuť solídnu konkurenciu a alternatívu pre mnohých používateľov. Pod taktovkou Lenova sa aj táto rada stredne vybavených smartfónov pokúša o nejaký zvrat v zabehnutom štandarde segmentu. V prípade G5 Plus to má docieliť najmä hlavný fotoaparát, ktorý bude unikátny v každom jednom smere. Základný stavebný prvok úspechu vytvorí 12 MPx Sony IMX362 hlavný snímač.

zdroj fotografií: Gizmochina

Ten je vybavený perfektnou a hlavne nízkou clonou f/1.7, rýchlym PDAF zaostrovaním a podporou nahrávania 4K videa pri 30 fps. Kooperovať s ním bude 5 MPx selfie snímač OmniVision OV5695 s clonou f/2.2. Podobne vyšperkovaná výbava sa vzhľadom k cenovému a výkonnostnému zameraniu len tak často nevidí a nové Moto by mohlo byť horúcim kandidátom aj pre náročnejšiu klientelu. Čo sa zvyšnej výbavy týka, tá ponúkne napríklad 5,2-palcový FullHD displej, Snadragon 625, kombináciu 3 / 4 GB RAM pamäti či 32 GB úložiska s podporou microSD kariet.

Moto G5zdroj fotografie: Gizmochina

3000 mAh zaobstará energiu pre hardvérovú časť smartfónu, zatiaľ čo Android 7.0 Nougat či podpora 4G vytvorí perfektný používateľský zážitok. Oficiálne predstavenie je datované už na 26. februára, kedy sa však svojej premiéry dočká aj klasický model G5. Koniec koncov, ak sa táto výbava naplní, Moto G5 /  G5 Plus budú naozaj horúcimi kandidátmi minimálne na popredné priečky pri koncoročnom sumarizovaní najlepších smartfónov planéty.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
67%
Chcem to
33%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]