O prichádzajúcej vlajkovej lodi z Mate línie od druhého najväčšieho výrobcu smartfónov sme toho už počuli mnoho. Doposiaľ ale nebola výbava tejto novinky oficiálne prezradená, no to sa teraz s najnovšou fotografiou mení. Detailné informácie o Mate 10-ke prezradil malý plagát, ktorý síce nezobrazuje jeho podobu, no na druhej strane popisuje hardvérovú výbavu a cenu.

Po väčšine renomovaných výrobcoch sa konečne chystá svoju najväčšiu pýchu predstaviť aj Huawei. Svojimi schopnosťami sa táto čínska spoločnosť vyzdvihla na druhého najväčšieho výrobcu týchto zariadení a čoskoro fanúšikom prinesie ďalší dôvod na radosť. Bude ním model Mate 10, o ktorom sme už nejaké tie informácie o výbave a dizajne mali možnosť počuť. Teraz sa však zoznam špecifikácií ocitol priamo na plagáte samotného výrobcu.

Plnokrvná vlajková loď

Huawei Mate 10 ako zástupca najvyššej cenovej a výkonovej kategórie smartfónov prinesie aj relevantnú výbavu hodnú svojej ceny. Útroby bude napájať veľká 4000 mAh batéria. Z jej energie si ukrojí nielen výkonný procesor Kirin 970, ale aj obrovský 6,2″ displej s rozlíšením 2160 x 1080 pixelov. Na ňom sa tiež budú zobrazovať perfektné fotografie zachytené duálnym fotoaparátom Leica, ktorý pojme dva snímače. So svojím rozlíšením 20 MPx a 23 MPx budú schopné vytvárať vysokokvalitné zábery.

Okrem týchto informácií o hardvérovej výbave bola prezradená aj cenovka, ktorú si v domovskej Číne Huawei vypýta. Špičkové špecifikácie zabalené v prepracovanej konštrukcii zákazník dostane za cenu približne 650 dolárov. Pri výkonnejšom súrodencovi s prívlastkom „Pro“ môže Huawei nasadiť cenu presahujúcu 850 dolárov. Zo skúseností však vieme, že hodnoty smartfónov na pultoch predajní vo zvyšku sveta sú o čosi vyššie a inak by tomu nemalo byť ani v tomto prípade.

Nenechaj si ujsť
Huawei plánuje tromfnúť Apple. Nový Mate 10 Pro prekoná cenou aj iPhone X

Huawei pri vývoji využil aj obrazovku, ktorú vôkol lemujú len minimálne rámiky. Jedny z najlepších hardvérových prvkov v spojení s takouto podobou tvoria skvelé spojenie, ktoré očarí mnoho budúcich majiteľov. Záujem sa však bude odvíjať aj od finálnej ceny, ktorá zrejme nebude z tohto lacnejšieho súdka. Presnejšie detaily nám ale prezradí samotný výrobca už 16. októbra počas oficiálneho predstavenia v nemeckom Mníchove. Tešíš sa na novú vlajkovú loď Huawei?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom