Máš rád katastrofické scenáre a stále si sa nenabažil smrtiacich vírusov? V tom prípade by ťa mohol zaujať nový španielsky seriál La Valla, v ktorom svet zdecimoval smrtiaci vírus a preživších rozdelil na dva tábory.

Na Netflixe už dnes štartuje španielska seriálová novinka La Valla, ktorá divákov zavedie do Madridu a dystopickej budúcnosti roku 2045. Novodobá spoločnosť kvôli vypuknutiu pandémie čelí ekonomickej a sociálnej kríze ako nikdy pred tým, na čo reagovali aj autority a nastolili tvrdý diktátorský režim.

Madrid je ostro stráženou bariérou rozdelený na dva tábory – prvý predstavuje svet luxusu, v ktorom žije spoločenská elita, druhý je naopak centrom totálnej chudoby a čoraz nespokojnejšej väčšiny volajúcej po rovnosti a slobode.

V centre diania sa ocitá dievčatko Marta, ktorá je počas rutinnej kontroly prevezená na druhú stranu bariéry, a zúfalá snaha jej rodiny dostať svoje dieťa nazad. Bezmocní príbuzní sú nútení nájsť cesty, ako sa dostať do sveta privilegovaných, ktorý je prešpikovaný politickými ambíciami, strachom, aj zvrátenými chúťkami jeho obyvateľov.

Antena 3

Ako informuje Hola, dystopický seriál už mal v Španielsku premiéru začiatkom tohto roka, u domáceho publika zaznamenal slušný divácky úspech a otvorene sa hovorí aj o druhej sérii.

Domáci recenzenti chválili znepokojivé zasadenie a vierohodnú atmosféru, menej sa im pozdávala ústredná zápletka, ktorá seriál zmenila predovšetkým v rodinnú drámu.

Dátum premiéry druhej série zatiaľ nepoznáme, isté je, že tú prvú od dnešného dňa nájdeš aj v ponuke Netflixu, kde je 10-dielna novinka dostupná s českými titulkami.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom