Mobilná divízia Sony je dlhodobo v strate, čo spôsobuje spoločnosti nemalé vrásky na čele. Aj keď sú smartfóny skvelé, dizajnom zaspali dobu. To sa ale môže zmeniť už o pár dní.

Konferencia Mobile World Congress (MWC) 2018 v Barcelone sa už nezadržateľne blíži a svoje želiezko v ohni chce mať aj Sony. Ich najnovšia pozvánka naznačuje, že po dlhých rokoch by sme sa mali dočkať výraznej zmeny v dizajne ich smartfónov.

Bude to stačiť?

Očakáva sa, že na MWC 2018 predstaví Sony vlajkovú loď, ktorá ponesie úplne nový dizajn. Aj keď hardvérovo na tom boli smartfóny stále veľmi dobre, dizajn ostal viac menej nezmenený. Hranaté tvary a veľké rámčeky nad a pod displejom bol jasným znakom zariadení od Sony. Vďaka tomu bolo veľmi ľahké rozoznať, o aký smartfón ide.

Join us. 26.02.18 #SonyMWC

A post shared by Sony Mobile (@sonyxperia) on

Nové zariadenie s názvom Xperia XZ2, bude mať pravdepodobne zakrivený dizajn, vďaka čomu padne skvelo do ruky. Takisto sa očakáva displej s pomerom strán 18:9, pričom dôjde k výraznému zníženiu sporných rámčekov. Či to však bude stačiť nevedno. Podobný dizajn prinieslo LG už pred 5 rokmi pri G Flex. O veľkom úspechu sa však nedá hovoriť.

Nenechaj si ujsť!
MWC 2018 môže priniesť aj nové Xiaomi Mi7. S týmito špecifikáciami to bude jeden z najlepších smartfónov sveta

O tom, či to spoločnosť konečne nakopne alebo nie, rozhodnú nakoniec aj tak zákazníci. Ak o smartfón bude záujem, mohol by to byť ten správny odrazový mostík. Všetko sa dozvieme už o týždeň, kedy sa konferencia začne.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom