Výrobca smartfónov z Japonska bol dlhé roky kritizovaný za zastaralý dizajnový jazyk, ktorý využíval pri takmer všetkých svojich modeloch. Hranaté okraje, hrubé rámiky a málo inovácií totiž nestačilo na žiadny prelom v tomto priemysle, no spoločnosť sa už zrejme poučila. Sony nám už koncom augusta ukáže svoju novú vlajkovú loď Xperia XZ3, ktorá sa teraz objavila na renderoch s ešte dokonalejším dizajnom.

Zdá sa, že staromódnym líniám v smartfónoch Sony nadobro odzvonilo. Nie je známe, či spoločnosť po rokoch vymenila dizajnéra týchto zariadení, alebo jednoducho len prešla k novému dizajnovému jazyku. Jedno je však isté, a to, že smartfóny z jej dielne začínajú konečne vyzerať k svetu. Po rokoch trápenia sa s neaktuálnym dizajnom prinieslo Sony prvé výraznejšie zmeny v modeli Xperia XZ2. Ten však čoskoro nahradí nový, ešte krajší kúsok, ktorý sa teraz ukázal na renderoch od leakstera @OnLeaks.

Sony opäť vylepší dizajn svojej vlajkovej lode

Nový „samuraj“ medzi smartfónmi Sony by mal podľa všetkého so sebou priniesť opäť 5,7″ dislej s pomerom strán 18:9. Zobrazovací panel podľa návrhu zanevrie na ostré rohy a miesto nich prinesie krajšie zaoblenia. Práve týmto spôsobom môže byť spracovaná celá predná stena tejto novinky. Tá by mala byť po okrajoch zahnutá a na svojom vrchu ponesie 13 MPx selfie fotoaparát.

Zobraziť celú galériu (6)
@OnLeaks/CompareRaja

Takéto modernejšie línie a upravený hliníkový rám po bokoch môžu prispieť k pohodlnejšiemu držaniu Xperie XZ3 v ruke používateľa, ktorý zrejme ostrými hranami nebol predtým nadšený. Sklo by sme mali opäť nájsť aj na zadnej stene tejto novinky a rovnako bude po svojich okrajoch zahnuté. Na prekvapenie však táto časť konštrukcie na renderoch obsahuje len jediný objektív hlavného fotoaparátu, pod ktorým sa v strede zadnej časti nachádza snímač odtlačkov prstov.

Nenechaj si ujsť
Sony mení svet mobilnej fotografie. Pojme až 48 efektívnych megapixelov

Takáto výbava by však nebola u prémiového smartfónu Sony žiadnou výnimkou, keďže s jedným fotoaparátom sme sa stretli aj u Xperie XZ2. Duálnu zostavu objektívov potom priniesla až verzia Xperia XZ2 Premium. Celkovo by však nová Xperia XZ3 mala dostať zásadnejšie dizajnové vylepšenia, ktorými výrobca konečne uspokojí priania mnohých jeho fanúšikov. Táto novinka by sa nemala nechať zahanbiť ani svojim hardvérom. Ten bude v sebe obsahovať výkonný procesor Snapdragon 845 a až 6 GB pamäte RAM.

Interné úložisko môže priniesť kapacitu až 128 GB a všetko bude napájať 3 240 mAh batéria. Vrcholom softvérovej výbavy by mohol byť nový Android 9.0 „P“ doplnený o grafickú nadstavbu výrobcu. Viac oficiálnych detailov o tejto pripravovanej vlajkovej lodi nám však prezradí už 30. augusta samotné Sony počas konferencie IFA 2018. Spoločnosť vtedy môže tiež potvrdiť dohady o očakávanej cene, ktorá by sa mohla vyšplhať na približne 680 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP