Sony Xperia XZ Premium prišiel na trh ako jeden z prvých smartfónov vybavený top procesorom Snapdragon 835. Momentálne ho nájdeme aj vo vlajkových lodiach ako napríklad Galaxy S8/S8+ či Xiaomi Mi6.

Môžeme očakávať, že všetky tieto smartfóny budú výkonovo približne na rovnakej úrovni a určite nás niekoľko rokov nebudú obmedzovať. Benchmarkové aplikácie však vždy odhalia mierne odchýlky, tentokrát v neprospech Xperie XZ Premium. Smartfón predstavený vo februári sa objavil v databáze benchmarkovej aplikácie Geekbench. Poďme sa teda rovno pozrieť na výsledné skóre.

Sony Xperia XZ Single SIM môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

sony xperia xz premiumzdroj fotografie: Screenshot / Geekbench

nenechaj si ujsť
Takéto sú ceny vlajkovej lode Sony Xperia XZ Premium

Test jedného jadra vyšiel na 1943 bodov a test viacerých jadier priniesol skóre 5824 bodov. Tí, čo sa v benchmarkoch aspoň trochu orientujú, určite vedia, že sa jedná o slušný výsledok. Pri porovnaní s konkurenciou však nová Xperia mierne stráca. Samsung Galaxy S8 si v tomto benchmarku vyslúžil 2008, respektíve 6575 bodov. Keď sa pozrieme na test jedného jadra, rozdiel je naozaj zanedbateľný. Avšak v teste viacerých jadier skóruje S8-čka takmer tisícimi bodmi viac. Nesmieme ale zabúdať na to, že stále sa jedná len o porovnanie benchmarkmi a skutočný výkon ukážu až reálne testy zariadenia. Xperia XZ Premium síce ešte nie je na trhu, no jej príchod sa očakáva niekedy na prelome mája a júna.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom