Najlepším smartfónom na nedávnom MWC v Barcelone sa stala vlajková loď Sony Xperia XZ Premium. Tento titul jej právom patrí, keďže prišla s veľmi dobrou a hlavne neokukanou výbavou.

Výrobca oznámil, že nový model sa do predaja dostane začiatkom júna. Avšak, niektorí predajcovia ho ponúkajú v predobjednávke už teraz. Ide hlavne o predajcov v Spojenom kráľovstve, medzi ktorými sú napríklad Unlocked-mobiles, Amazon a Clove. Vďaka týmto predajcom už tak poznáme približné ceny, za ktoré si budeme môcť smartfón kúpiť. Prvý menovaný, teda Unlocked-mobiles, ponúka Xperiu XZ Premium za 640 libier, čo je v prepočte takmer 730 eur.

Sony Xperia XZ Dual SIM môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

sony-xperia-xz-premium
zdroj fotografie: TechAndroids

Amazon UK a Clove si pýta o trochu viac, a to 650 libier (740 eur). Unlocked-mobile ponúka novinku v dvoch farebných prevedeniach, konkrétne v čiernom a žiarivom chrómovom. Zvyšní dvaja predajcovia však majú dostupné iba čierne prevedenie. Zákazníci zo Spojeného kráľovstva si síce smartfón môžu predobjednať, no skôr ako začiatkom júna ho určite nedostanú. Ceny teda nie sú najnižšie, no ak vezmeme do úvahy špičkovú výbavu, ktorú nová Xperia ponúka, tak sú veľmi prijateľné.

sony xperia xz premium
zdroj fotografie: Sony

nenechaj si ujsť
Sony Xperia XZ Premium oficiálne: 4K HDR displej a Snapdragon 835 nie sú všetko

Sony Xperia XZ Premium bola zároveň jediným smartfónom na MWC, ktorý prišiel s procesorom Snapdragon 835. To je aj hlavný dôvod, prečo príde o pár mesiacov neskôr. Xperia XZ Premium zaujme oproti ostatným vlajkovým lodiam hneď niekoľkými špičkovými vlastnosťami. Je medzi nimi napríklad 4K HDR displej a Motion Eye fotoaparát, ktorý dokáže nahrávať videá až pri 960 fps. Napriek tomu, že nová Xperia príde na trh neskôr, špičková výbava jej veští skvelú budúcnosť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom