banner-note-7
Len zopár dní dozadu sme vám priniesli informácie o tom, že spoločnosť Sony pokračuje vo svojej stratégii a naďalej tak bude predstavovať aj zmenšené verzie svojich vlajkových lodí. Túto skutočnosť dnes podporil aj najnovší únik, ktorý nám odhaľuje špecifikácie tohto malého pracanta.

Nové informácie pochádzajú z dobre známeho benchmarku GFXBench a ponúkajú nám tak detailný pohľad na všetko, čo sa bude nachádzať v útrobách smartfónu Sony Xperia X Compact. Hlavným pohonným agregátom bude 4-jadrový Kryo procesor Snapdragon 820 taktovaný na 2,1 GHz. Tomu bude pri graficky náročnejších úkonoch pomáhať grafický akcelerátor Adreno 530. Svižný multitasking zabezpečí 4 GB pamäť RAM a interná pamäť bude dosahovať hodnotu 64 GB. Tá bude navyše jednoducho rozšíriteľná pomocou microSD karty. Teraz sa však dostávame k jednému z hlavných ťahákov tohto smartfónu, ktorým je nepochybne kompaktný displej. Ten by mal prísť so 4,6-palcovou uhlopriečkou, na ktorej sa rozprestrie FullHD rozlíšenie.

Sony Xperia Z5 Compact môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

1

Ďalším bodom záujmu má byť 16 MPx zadný fotoaparát, pričom je viac než isté, že bude využívať kvality jedného z najnovších snímačov od Sony. Zadný snímač sa ďalej postará aj o kvalitné video v 4K rozlíšení. Selfie fotoaparát umiestnený na strane prednej bude dosahovať polovičné, 8 MPx rozlíšenie. Z obrázka ďalej možno vyčítať podporu jednej SIM karty, či podporu NFC funkcionality. Mierne prekvapenie nastáva pri pohľade na operačný systém, ktorým je Android 6.0 založený na preslávenej custom ROM-ke CyanogenMod.

Sony_Xperia_X_Compact_leak

Sony Xperia X Compact bude svetu odhalený spolu so svojim väčším súrodencom a zároveň novou vlajkovou loďou, Sony Xperia XR, taktiež známym ako Sony Xperia XZ. Predstavenie oboch smartfónov sa očakáva 1. septembra, no názory sa rôznia a niektoré zdroje uvádzajú aj dátum 24. september. Tak či onak, je celkom isté, že sa tejto poriadne nadupanej dvojice dočkáme už čo nevidieť.

TIP: Sony pracuje na dvojici nových smartfónov Xperia X Compact a Xperia XZ

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom