banner-note-7Japonská spoločnosť Sony začala tento rok miernym prekvapením. Priaznivci a podporovatelia tohto výrobcu boli dlho zvyknutí na high-end radu zariadení, ktoré vo svojom názve hrdo niesli písmeno Z. To sa však začiatkom tohto roka zmenilo predstavením novej modelovej rady združenej pod písmenom X. Do tej podľa nových informácií pribudne ďalšia dvojica smartfónov, z ktorých jeden ponúkne aj kompaktnejšie rozmery.

Napriek tomu, že Sony v poslednom období nedosahuje úplne optimálne výsledky, má za sebou množstvo fanúšikov, ktorí bažia po nových produktoch od svojho obľúbeného výrobcu. Nemalá základňa takýchto fanúšikov sa nachádza aj u našich susedov z Českej republiky, odkiaľ pochádza najnovší únik. Na českej stránke spoločnosti Sony sa totižto objavili nové informácie o doposiaľ nepredstavenej dvojici produktov. Nanešťastie, stránka ponúkla jedine názvy nových smartfónov a zmienky o ,,rozumnej veľkosti“ či ,,snímkoch bez rozmazania“.

Sony Xperia X môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

xperia xz

Rozumná veľkosť a názov Xperia X Compact však dáva tušiť, že japonský gigant nevybočí zo svojej stratégie úplne a svoje high-endy bude predstavovať aj v kompaktnejších rozmeroch. Druhý zmienený smartfón, Xperia XZ, by zas mohol byť nadchádzajúcou vlajkovou loďou pre Sony. Toto zariadenie by malo disponovať 5,1-palcovým displejom, 3 GB operačnej pamäte RAM, 23 MPx zadným fotoaparátom, 12 MPx prednou kamerou a inovovaným dizajnom.

Sony-Xperia-X-Performance-2-768x768

Pravdepodobný dizajn Xperie XZ

Ďalej sa objavila aj prvá fotografia zmieneného kompaktného zariadenia, ktoré pochádzajú od skutočne dôveryhodného zdroja. Tým je dobre známy Evan Blass vystupujúci pod používateľským menom @evleaks. Fotografia ponúka detailný pohľad na Xperiu X Compact a pri detailnejšom pohľade je z prednej strany badať podobnosť s dizajnom väčšej Xperie XZ. Evan však žiadne bližšie detaily neodhalil.

Sony_Xperia_X_Compact_leak

Xperia X Compact

Spoločnosť Sony má na 1. septembra naplánovanú konferenciu tesne pred tým, ako sa otvoria brány výstaviska IFA v Berlíne. S veľkou pravdepodobnosťou prinesie táto konferencia minimálne dve nové zariadenia, z ktorých by jedno mohlo prísť s displejom menšej uhlopriečky. Všetky detaily, ako aj presné rozmery, sa však dozvieme už o pár dní.

TIP: Tieto smartfóny od Sony dostanú aktualizáciu na Android 7.0 Nougat

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom