Sony oslavuje 40 rokov od prvého predávaného prehrávača Walkman. Na oslavu výročia pripravilo v centre Tokya výstavu, ktorá zobrazuje jeho históriu, píše Engadget.

Na oslavu 40. výročia od prvého predávaného Walkmana, modelu TPS-L2, pripravilo Sony v centre Tokya interaktívnu výstavu, ktorá bude prebiehať až do 1. septembra, spojenú s pamätným filmom ukazujúcim jeho históriu.

Nazýva sa „#009 Walkman in the Park“, a ukazuje až 230 modelov populárneho hudobného prehrávača, ktoré sú vyvesené na „Walkman Wall“, píše Fox Business.

Zobraziť celú galériu (2)
Stena "Walkman Wall" - Screenshot / Youtube / The Japan Times

Prenosný audio prehrávač Walkman TPS-L2 prišiel na svet 1. júla 1979, a v prvých dvoch mesiacoch predaja sa ho predalo viac ako 50 000 kusov. Nakoniec ho zosadil až Apple iPod a revolúcia digitálnej hudby, ale originálny Walkman mal významný vplyv na kultúru konca minulého storočia. Od svojho debutu sa ho celosvetovo predalo viac ako 400 miliónov kusov.

„Walkman je najsilnejším zástupcom spoločnosti, a vytváral jedinečnú, kreatívnu a inovatívnu značku Sony.“ uviedol podľa Japan Times Daisuke Nagano, prezident Sony Enterprise.

Taktiež povedal, že výstava ponúka aj možnosť počúvať hudbu zo starších modelov Walkman na rozdiel od predchádzajúcich, kde si bolo možné tieto Walkmany iba pozerať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom