Sony po stránke dizajnu svojich zariadení takpovediac zaspalo dobu. Už budúci rok by sa to však malo zmeniť predstavením prvého bezrámikového smartfónu.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Zdrojom tejto informácií je stránka Vortex.ge, podľa ktorej spoločnosť Sony budúci rok predstaví dvojicu smartfónov, ktoré prídu s bezrámikovým displejom. Zároveň zverejnila aj sériu obrázkov, pričom tvrdí, že sa jedná o oficiálne fotografie vychádzajúce z konceptov samotnej spoločnosti. Tým by sa tak uzavrel pomyselný kruh, nakoľko japonský gigant bol posledným z popredných výrobcov, ktorí podobné zariadenie nemali vo svojej ponuke.

Medzi prvými na svete

O tom, že Sony patrí aj medzi veľkých inovátorov, niet najmenších pochýb. Či už to bola Xperia Z5 Premium, ktorá ako prvá prišla so 4K displejom, alebo najnovšia vlajková loď Xperia XZ Premium, ktorá dokáže natáčať spomalené videá pri 960 fps. Exkluzívnosť by si mala zachovať aj v tomto prípade. Nepotvrdené správy totiž hovoria o tom, že nová vlajková loď bude jedna z prvých, ktorá ponúkne snímač odtlačkov prstov zabudovaný v displeji.

Sony vlajková loď 2018
Zobraziť celú galériu (3)
Ilustračný obrázok/Sony

Okrem toho sa očakáva aj 4K displej s uhlopriečkou 5,5″, 6 GB pamäť RAM, stereo reproduktory či najnovší procesor Snapdragon 845. No vďaka menším rámikom sa zmenšia aj celkové rozmery zariadenia. Druhé zariadenie, ktoré má byť predstavené, má mať takisto stereo reproduktory, duálny fotoaparát, avšak snímač odtlačkov prstov sa bude nachádzať na zadnej strane.

Nenechaj si ujsť!
Na toto čaká každý fanúšik Sony. Sú tu prvé informácie o bezrámikovej vlajkovej lodi

Aj keď sa nejedná o potvrdené informácie, pravdou je, že ak si Sony chce naďalej udržať fanúšikov, musí konkurenciu dorovnať, minimálne čo sa dizajnu týka. Zbytočné veľké a nevyužité rámiky na vrchnej a spodnej strane displeja vyčítajú výrobcovi už aj skalní fanúšikovia.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
14%
Páči sa mi to
48%
Chcem to
24%
Mám to
10%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
5%
O autorovi
Martin Lajčák
Volám sa Maťo a momentálne som študentom vysokej školy. Medzi moje záľuby patria nové technológie, športovanie a nepohrdnem ani dobrou knihou
  • daphne

    tak toto vyzera po dlheeej dlhociznej dobe od sony na KONECNE ozajsnu poriadnu pecku! a ak sa potvrdi ten snimac otlackov pod displejom a nebude to zas len dalsia kacica vypustena do eteru tak sa mame na co tesit! osobne by som do takeho sony ozaj aj mozno siel!(pri dobre a rozumne vyvazenej cene samozrejme-aj ked ten zadny kryt by som s vedel kus inac predstavit-velmi mi nereze ten „zrnito hladky povrch“ najma ta zrnita cast posobi dost lacno-a plus ten „kukadlovy“ dizajn fotakov..brr-skor by sa hodil nejaky bruseny kov ala xiaomi mi5s plus alebo redmi pro to boli top fony so zadnymi krytmi) a snad vylepsia na max konecne aj ten fotak! tak kto bude prvy so snimacom pod displejom vivo xplay 7 alebo nova xperia od sony? mozme zacat uzatvarat stavky :) ..aj ked osobne som vzdy ocakaval ze to budu prave taki velikani ako samsung ci ufon.. no vyzera to celkom inac..

  • Diego

    Konečne nejaký výrobca ktorý sa stavia k minimálnym rámikom tak že ide zmenšovať telo prístroja, a nie ho zväčšovať