Sony v tomto roku predstavilo svoj prémiový model Xperia XZ Premium. Zatiaľ čo po stránke výkonu a hardvéru mu nebolo moc čo vytknúť, no po dizajnovej stránke mnohých Xperia XZ Premium sklamala. V roku 2018 by sa to mohlo zmeniť.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Ruku na srdce, Sony so svojim dizajnovým jazykom OmniBalance v dnešnom bezrámikovom trende veľmi nevyčnieva. Dokonca aj niekoľko zarytých fanúšikov nebolo s dizajnom vlajkovej lode spokojných. Zatiaľ čo ostatní výrobcovia naskočili do vlaku bezrámikových smartfónov, Sony sa tvrdohlavo držalo svojho dizajnového jazyka. To by sa však malo v roku 2018 zmeniť.

Konečne bezrámikový smartfón?

Najnovší únik naznačuje, že Sony sa chystá prepracovať svoj dizajnový jazyk a ponúknuť fanúšikom a širokej verejnosti želaný bezrámikový dizajn. Uniknuté špecifikácie naznačujú ešte neohlásený smartfón s označením H8541. Ten by mohol byť prvou vlajkovou loďou spoločnosti v roku 2018 s 5,7-palcovým 4K displejom a odolným sklom Gorilla Glass 5.

Čo je však zaujímavejšie, rozmeryčinia 149 x 74 x 7,5 mm, čo značí menšie a tenšie telo ako v prípade modelu Xperia XZ Premium (156 x 77 x 7,9 mm). Navyše H8541 bude niesť väčší displej, čo znamená, že Sony bude musieť pri daných rozmeroch displeja zredukovať rámiky.

Okrem dizajnu veľa vylepšení nebude

Čo sa týka ostatných parametrov, model H8541 ponúkne známy procesor Snapdragon 835, 4 GB operačnej pamäte RAM a 64 GB vnútorného úložiska. Zväčší sa kapacita batérie na 3420 mAh a príde s predinštalovaným Androidom 8.0 Oreo. Bude teda veľmi zaujímavé sledovať, kedy a či vôbec Sony predstaví takéto zariadenia a hlavne, ako bude vyzerať.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
60%
Chcem to
20%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
20%
O autorovi
Dávid Hrabčák
Som študent doktorandského štúdia na Technickej univerzite v Košiciach v odbore Multimediálne telekomunikácie. Moderné technológie sú pre mňa nie len niečo, čo študujem, ale aj koníček. Okrem technológií rád počúvam a tvorím elektornickú hudbu.
  • Fyi de Will

    no, každý fanúšik sony na toto nečaká, skôr na to čakajú tí, ktorí by chceli mať sony, ale vadí im ich terajší dizajn, lebo trendy. :D