Sony v biznise so smartfónmi tápa. Kvôli jedinej technológii sa ho ale snaží udržať
sonyEšte pred niekoľkými rokmi patrilo japonské Sony medzi lídrov vo svete smartfónov, no postupom času sa karta obrátila. Spoločnosť už predajmi nedokáže dohnať tak silných hráčov ako Apple, Samsung, či Huawei, no svoj biznis sa zavrieť ešte nechystá. Dôvod pre ďalšie pôsobenie vo smartfónovom priemysle aj napriek výrazným stratám našlo Sony v 5G technológii, ktorá má podľa neho nesmierny potenciál.
Nelichotivú situáciu s predajom svojich modelov si uvedomuje aj samotná spoločnosť. Tá prednedávnom oznámila, že sa chystá urobiť kroky, ktorými zredukuje svoju ponuku smartfónov, aby mohla viac profitovať. V tomto prípade však nie je reč o veľkých ziskoch. Sony sa chce hlavne udržať v tomto rýchlo sa rozvíjajúcom priemysle.
Napriek neúspechu sa Sony nevzdá
Za posledný fiškálny rok totiž spoločnosť predala len 13,5 milióna smartfónov, čo je až o 500 000 kusov menej, než sa predpokladalo. Ako sa zdá, tak situácia s predajom týchto zariadení z Japonska sa zrejme nezlepší, no Sony sa nevzdáva. Podľa odhadov by malo byť počas tohto fiškálneho roka predaných len 10 miliónov kusov smartfónov Sony. Upadajúci biznis spoločnosti tak už nie je tým, čo býval kedysi a zrejme už ani nebude. Napriek nepriazni chce v tomto segmente zariadení firma zotrvať.

Nenechaj si ujsť
Sony predstavilo prémiovú Xperiu XZ2. Prináša unikátny displej a nádejné fotoaparáty
Dôvodom je 5G technológia, ktorá by sa mala podľa očakávaní dostať do komerčného využitia už v blízkej budúcnosti. Záujem spoločnosti o 5G prezradil aj CFO Hiroki Totoki, podľa ktorého má táto technológia obrovský potenciál, nakoľko umožní vysokou rýchlosťou a nízkou latenciou prepojiť všetky zariadenia s cloudom. Sony tak chce naďalej pracovať na vývoji 5G pripojenia a jeho aplikáciách. Svoje využitie si táto technológia nakoniec môže nájsť vo všetkých produktoch tejto japonskej spoločnosti. Do tej doby sa však musí firma v smartfónovom biznise udržať.
Obeťami sa môžu stať lacnejšie smartfóny
Daň za pôsobenie v tejto sfére ale nebude vôbec malá. Keďže vieme, že nové technológie prichádzajú vždy najprv do vlajkových lodí výrobcov, môže sa aj 5G technológia spočiatku ocitať len v prémiových modeloch od Sony. Ostatné kúsky a najmä tie z nižšej a strednej triedy tak môžu časom úplne vymiznúť. Spoločnosť by teda nechala v hre len smartfóny, ktoré budú môcť používateľom ponúknuť najnovšie inovácie a mohla na nich aj čo-to zarobiť.
Čítajte viac z kategórie: Novinky
Ďakujeme, že čítaš Fontech. V prípade, že máš postreh alebo si našiel v článku chybu, napíš nám na redakcia@fontech.sk.
Teraz čítajú

Dojazd nad 600 km a pokroková výbava. Škoda odhalila detaily svojho najpriestrannejšieho SUV

Nová česká komédia zabáva Slovákov a ovládla Netflix. Porazila aj vlajkové lode

Majú zásoby až 810 miliónov m³. Do Európy začne prúdiť nový zdroj plynu, spustia ho rekordne rýchlo

Dojazd zdvojnásobia na 1000 km a zvládnu -70°C. Vedci dramaticky vylepšili lítiové batérie

Vedci vyvinuli prelomový materiál, ktorý skáče medzi kvantovými stavmi. Môže zmeniť elektroniku
NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP

Obľúbená diaľnica Slovákov zdražie. Za krátky úsek u suseda si vodiči opäť priplatia viac

Americký elitný radar s krídlami skončil v troskách. Iránsky útok spôsobil škody za stámilióny

Pašeráci objavili nový biznis: Z Kene vynášajú vzácne mravce. Na čiernom trhu zarábajú stovky dolárov

Verejnosť mení postoj k americkým vojnám: Rekordérom je Afganistan, Irán skončil na chvoste rebríčka

Pätina svetovej ropy ako rukojemník. Irán chystá v Hormuze „ropné mýto“, žiada milióny za každý tanker
- 24 hod
- 48 hod
- 7 dní
-
- Zem je vo vnútri úplne iná, než sme si mysleli. Stojíme na gigantickom „oceáne”
- Za 20 000 eur dojazd 2000 km. Známa značka predstavila najvýkonnejšie SUV
- Žiari ako 500 biliónov Sĺnk. Najjasnejší objekt vo vesmíre má odpoveď na najväčšiu otázku ľudstva
- Slovensko nemá na výber, tvrdia odborníci. Progresívna energia je jedinou cestou k lacnej elektrine
- Legendárne Akty X po rokoch hlásia návrat. Obľúbenú dvojicu Muldera a Scullyovú nahradia títo herci
-
- Slovensko nemá na výber, tvrdia odborníci. Progresívna energia je jedinou cestou k lacnej elektrine
- Zem je vo vnútri úplne iná, než sme si mysleli. Stojíme na gigantickom „oceáne”
- Za 20 000 eur dojazd 2000 km. Známa značka predstavila najvýkonnejšie SUV
- Netflix odhalil najväčší film budúceho mesiaca. Ukáže brutálny boj o život
- Radiácia ju nezabila, využíva to ako palivo. Černobyľ ukrýva záhadu, ktorej vedci nerozumejú
-
- Lieta už 70 rokov. Najstarší bombardér USA havaroval s jadrovými bombami, stále nemá náhradu
- Čína opäť všetkým vytrela zrak. Predstavila stavebný stroj s dojazdom 1 400 km
- Za 35 minút predali 15-tisíc áut. Veľmoc ovládla trh s EV rekordným tempom a rozmetala Teslu
- Na Marse našli „stavbu“ ako zo Starovekého Egypta. Experti prehovorili jasne
- Celý život nás klamú. Powerbanky sú špinavý biznis, toto ti výrobcovia nikdy nepovedia
Výpadok internetu v Iráne trvá už 30 dní, koniec je v nedohľadne
Skončí konečne striedanie letného a zimného času? Európania majú jasnú preferenciu
Slovensko chystá tvrdý zákon proti zneužívaniu umelej inteligencie
Realita v Európe si vyžiadala radikálny krok. Štát naleje do obrany o takmer 10 miliárd eur viac
Konečne dávame zbohom ruskému plynu: Slovensko našlo nového spojenca
NASA hovorí o udalosti storočia. Mesiac zasiahol obrovský objekt, vytvoril 225-metrový kráter
Koniec európskej dominancie. Čína prvýkrát porazila Úniu v automobilovom obchode
NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP

Obľúbená diaľnica Slovákov zdražie. Za krátky úsek u suseda si vodiči opäť priplatia viac

Americký elitný radar s krídlami skončil v troskách. Iránsky útok spôsobil škody za stámilióny

Pašeráci objavili nový biznis: Z Kene vynášajú vzácne mravce. Na čiernom trhu zarábajú stovky dolárov

Verejnosť mení postoj k americkým vojnám: Rekordérom je Afganistan, Irán skončil na chvoste rebríčka

