Divízia Sony Mobile je ešte stále v hre o priazeň zákazníkov, ktorú si doposiaľ chcela získať najmä špičkovým hardvérom svojich smartfónov. Pre 1. kvartál 2018 si spoločnosť pripravila hneď niekoľko noviniek, no podarí sa im zaujať? Nadupaná výbava sa má v modeli Xperia XZ1 postarať o poriadny výkon, ktorý bude zabalený v doposiaľ neznámom dizajne. 

Správy o nadchádzajúcich novinkách z dielne Sony už stihlo prečítať mnoho fanúšikov, ktorých iste potešila teória o bezrámikovom dizajne nových modelov výrobcu. Zatiaľ ale nebolo nič potvrdené, a tak nám ostáva len dúfať, že sa dizajnéri konečne rozhodnú nasledovať súčasné trendy.

Splní nová XZ1-ka očakávania zákazníkov?

Kým mnohí riešia otázku dizajnu, na internet sa dostali informácie o pripravovaných modeloch s označením H8216, H8266, H8276 a H8296. Presné názvy týchto smartfónov ale nie sú známe, no viac detailov uniklo pre konkrétny kúsok s kódovým označením H8216. Ten má predstavovať novú Xperiu XZ1, ktorá vo svojich útrobách ponesie špičkový Snapdragon 845 a 4 GB operačnej pamäte RAM. Chýbať jej nemá ani 64 GB interného úložiska, ktoré bude možné rozšíriť skrz microSD kartu.

Nenechaj si ujsť
Vraj oficiálne fotografie bezrámikového smartfónu Sony pre rok 2018 nás poriadne navnadili

Dlho očakávanou inováciou má byť duálny fotoaparát na zadnej stene, ktorý má prísť v zostave dvoch 12 MPx snímačov. Nad 5,48″ FullHD displejom s Triluminos technológiou sa usadí 15 MPx selfie fotoaparát. Sony Xperia XZ1 taktiež príde s najnovším Androidom 8.1 Oreo a o napájanie sa bude starať 3130 mAh batéria. Zákazníci sa iste potešia aj DualSIM funkcionalite.

Skvelé špecifikácie naznačujú poriadnu dávku výkonu a skvelé fotografické schopnosti novej XZ1-ky, no posnaží sa Sony získať pozornosť fanúšikov aj iným spôsobom? Odolnosť voči vode, ktorou má táto novinka disponovať, nie je dnes u prémiových modelov ničím nezvyčajným, rovnako ako technológia rýchleho nabíjania. Jednou z mála možností je využitie nového dizajnu, ktorý bude odpovedať aktuálnym požiadavkám trhu. To, ako sa japonské Sony nakoniec rozhodne, uvidíme až v budúcom roku, kedy sa o pripravovaných novinkách dozvieme detailnejšie informácie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom