Onedlho tu máme koniec roka, ktorý nám priniesol množstvo inovácií, noviniek či skvelých smartfónov. Výrobné spoločnosti však naďalej pracujú na nových zariadeniach, ktoré budú predstavené v roku 2019. Jednou z nich je aj japonské Sony, ktoré plánuje začiatkom roka predstaviť hneď viacero smartfónov. 

Sony sa v budúcom roku bude snažiť konkurovať predovšetkým zariadeniam v nižšej a strednej cenovej kategórii. S najväčšou pravdepodobnosťou dôjde začiatkom roka k predstaveniu hneď trojice smartfónov – Xperia L3, XA3 a XA3 Ultra. Po nich príde na rad vlajková loď v podobe očakávanej Xperie XZ4. O tomto smartfóne už koluje viacero informácií, no tie najnovšie odhaľujú, že príde aj menší variant XZ4 Compact.

Prečítajte si tiež!
Jeden výrobca a jeden procesor. Najvýkonnejším Androidom sveta suverénne kraľuje Čína

Prvé úniky odhaľujú objemný dizajn

K dispozícii sú prvé rendery a video, ktoré hneď na prvý pohľad prezrádza, že sa jedná o výraznú zmenu dizajnu v porovnaní s Xperiou XZ2 Compact. V tomto prípade pôjde o kovovú konštrukciu, ktorú bude dopĺňať sklenený zadný kryt. Zaujímavosťou je, že aj napriek výzorovo mohutnému zariadeniu bude XZ4 Compact o niekoľko milimetrov tenšia než napríklad XZ2 Compact.

Aj v tomto prípade sa Sony rozhodlo pre pomer strán 18:9 a približne 5-palcovú uhlopriečku a Full HD+ rozlíšením. Predná strana zariadenia bude podľa prvých únikov disponovať stereo reproduktorom a selfie fotoaparátom, o ktorom nie sú k dispozícii zatiaľ žiadne bližšie informácie. Sony nezvykne vybavovať svoje zariadenia viacerými senzormi kamier a rovnako to bude aj v tomto prípade, nakoľko bude zadná kamera vybavená len jediným senzorom.

Spoločnosť s najväčšou pravdepodobnosťou neupustí ani od 3,5 mm audio jacku. Zaujímavosťou ale je snímač odtlačkov prstov, ktorý je umiestnený na pravom okraji. Aj napriek tomu, že špecifikácie v rámci výkonu nie sú k dispozícii, očakáva sa prítomnosť čipsetu Snapdragon 855, minimálna pamäť 4 GB, 64 GB úložný priestor a Android 9 Pie. Pravdivosť týchto informácií a odhalenie ďalších sa dočkáme už začiatkom budúceho roka.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom