Huawei Mate 20 obsadil prvé tri priečky v benchmarku AnTuTu za mesiac november. To nám dáva jasne najavo, že procesor Kirin 980 je momentálne najvýkonnejším čipom na trhu. 

Kirin 980 sa nachádza aj v smartfóne, ktorý obsadzuje štvrtú priečku. Jedná sa o Honor Magic 2. Na prvom mieste sa nachádza Mate 20, pod ním jeho brat Mate 20 X a tretiu priečku obsadila Pro verzia tejto vlajkovej lode. November teda rozhodne patril spoločnosti Huawei a ich procesoru Kirin 980.

Do prvej desiatky smartfónov sa však dostali aj dva herné smartfóny, dve zariadenia od OnePlus či populárna Mi 8-čka od Xiaomi. Na piatom mieste v tesnom závese za Honor Magic 2 sa umiestnil Xiaomi Black Shark Helo, ktorý zároveň uzatvára skupinu smartfónov, ktorá dosiahla skóre nad 300 000. Šiestu priečku obsadil symbolicky OnePlus 6T, pod ním sa siedmej priečke je Xiaomi Black Shark.

Na ôsmom mieste je veľmi zaujímavé zariadenie Nubia X. Na deviate miesto sa dostalo aj o čosi staršie zariadenie OnePlus 6 a prvú desiatku uzatvára Xiaomi Mi 8. Uvidíme, ako si s AnTuTu benchmarkom poradia prvé zariadenia so Snapdragonom 855 a či sa tomuto procesoru podarí zosadiť z trónu práve Kirin 980 vo svete Android smartfónov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom