Tieto smartfóny od Sony dostanú aktualizáciu na Android 7.0 Nougat

banner-note-7Google len pred pár hodinami vydal OTA aktualizáciu na nový Android 7.0 Nougat pre svoje Nexus zariadenia. Ostatní výrobcovia na seba nenechali dlho čakať a už začali reagovať zverejňovaním zoznamov, ktoré zariadenia dostanú aktualizáciu. Radí sa medzi nich aj japonská spoločnosť Sony.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Sony zverejnilo zoznam svojich zariadení, ktoré dostanú aktualizáciu na Android 7.0 Nougat oficiálnou cestou. Nikoho neprekvapí, že medzi prvými bude Xperia X Performance, Xperia X, Xperia XA, Xperia XA Ultra spolu s modelmi Xperia Z5 Premium, Xperia Z5, Xperia Z5 Compact, Xperia X3+ a Xperia Z4 Tablet. Viacerých určite sklame, že Xperia Z3 už aktualizáciu nedostane. Svoju oficiálnu softvérovú podporu teda končí na Androide 6.0 Marshmallow.

Sony Xperia X Performance môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Android-7.0-Nougat-statue-copy

Sony taktiež nepovedalo nič také, že zoznam zariadení sa môže rozšíriť, preto musíme rátať s tým, že toto sú jediné smartfóny výrobcu, ktoré sa Nougatu dočkajú, minimálne oficiálnou cestou. Aktualizácia má okrem toho, čo ponúkne samotný Android 7.0 Nougat aj nové funkcie a zmeny v používateľskom prostredí. Výrobca nekonkretizoval, kedy zariadenia aktualizáciu dostanú, čo napríklad nie je prípad Samsungu, ktorý sľúbil aktualizovanie svojej aktuálnej vlajkovej lode, Galaxy Note 7, do 2 až 3 mesiacov.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
100%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Tobiáš Bakoš
Som študent strednej priemyselnej školy v Dubnici. O operačný systém Android som sa začal zaujímať v okamihu, keď som s ním prišiel do kontaktu v mojom prvom smartfóne. Kúpou Xiaomi Mi3 som začal venovať pozornosť aj čínskym značkám smartfónov. Vo voľnom čase rád počúvam hudbu alebo čítam knihy.