banner-note-7Google len pred pár hodinami vydal OTA aktualizáciu na nový Android 7.0 Nougat pre svoje Nexus zariadenia. Ostatní výrobcovia na seba nenechali dlho čakať a už začali reagovať zverejňovaním zoznamov, ktoré zariadenia dostanú aktualizáciu. Radí sa medzi nich aj japonská spoločnosť Sony.

Sony zverejnilo zoznam svojich zariadení, ktoré dostanú aktualizáciu na Android 7.0 Nougat oficiálnou cestou. Nikoho neprekvapí, že medzi prvými bude Xperia X Performance, Xperia X, Xperia XA, Xperia XA Ultra spolu s modelmi Xperia Z5 Premium, Xperia Z5, Xperia Z5 Compact, Xperia X3+ a Xperia Z4 Tablet. Viacerých určite sklame, že Xperia Z3 už aktualizáciu nedostane. Svoju oficiálnu softvérovú podporu teda končí na Androide 6.0 Marshmallow.

Sony Xperia X Performance môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Android-7.0-Nougat-statue-copy

Sony taktiež nepovedalo nič také, že zoznam zariadení sa môže rozšíriť, preto musíme rátať s tým, že toto sú jediné smartfóny výrobcu, ktoré sa Nougatu dočkajú, minimálne oficiálnou cestou. Aktualizácia má okrem toho, čo ponúkne samotný Android 7.0 Nougat aj nové funkcie a zmeny v používateľskom prostredí. Výrobca nekonkretizoval, kedy zariadenia aktualizáciu dostanú, čo napríklad nie je prípad Samsungu, ktorý sľúbil aktualizovanie svojej aktuálnej vlajkovej lode, Galaxy Note 7, do 2 až 3 mesiacov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom