Spoločnosť Sony patrí medzi svetové stálice vo výrobe smartfónov. Jej dlhoročné skúsenosti sa tento rok naplno pretavili pri nesmierne zaujímavej vlajkovej lodi. Napriek nesporným kvalitám tohto modelu je však pravdou, že sa mu v predajoch nijak výrazne nedarí.

Za tento fakt môže v najväčšej miere jej dizajn, ktorý sa takmer žiadnym spôsobom nelíši od niekoľko rokov starých vlajkových modelov. Sony totiž dlhodobo vsádza na svoj vlastný dizajnový jazyk zvaný OmniBalance, ktorý sa fanúšikom tohto výrobcu postupom času zunoval. Japonský výrobca si to, nanešťastie, uvedomuje až v týchto dňoch, kedy sa vôbec po prvýkrát objavili informácie o tom, že by mohlo dôjsť k zmene.

Bolo načase…

Najnovšie informácie potvrdil aj samotný technologický gigant, ktorý plánuje viaceré významné zmeny. Tie majú opäť zatraktívniť smartfóny, ktoré priamo na sebe nesú ikonické logo Sony. Zopár základných informácií prezradil počas rozhovoru Kenichiro Hibi, jeden z vrchných predstaviteľov Sony v Indii.

Dizajnový jazyk OmniBalance bude naďalej spojený s modelovou radou X. Okrem nej však plánujeme čoskoro predstaviť úplne novú radu, ktorá ponúkne taktiež úplne nový dizajnový jazyk.

Hoci teda pri svojom vyjadrení nešiel nijako do hĺbky, dodal jednu nesmierne zaujímavú informáciu. Podľa jeho slov si totiž Sony veľmi dobre uvedomuje, že konkurencia pracuje na smartfónoch s minimálnymi rámikmi vôkol displeja.

Nenechaj si ujsť
Sony zaspáva dobu. Svoj prvý smartfón s minimálnymi rámikmi okolo displeja predstaví až budúci rok

Je teda viac ako pravdepodobné, že práve skrz nový dizajnový jazyk bude chcieť Sony s touto bezrámikovou konkurenciou súperiť. Nový modelový rad by mohol byť predstavený vo februári na konferencii MWC 2018. Stále je však možné, že nás Sony prekvapí už o čosi skôr.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom