Spoločnosť Sony začala postupne odhaľovať prednosti pripravovanej novinky PlayStation 5. Okrem toho, že má prísť s diskovou mechanikou a podporou starších herných titulov, ponúkne aj obrovský výkon v porovnaní s predchádzajúcim modelom PlayStation 4 Pro.

Počas firemného stretnutia ukázala spoločnosť Sony rýchlosť načítania hry Spider-Man súčasne na novej konzole a taktiež aj na PS4 Pro. Týmto spôsobom sa snaží poukazovať na hlavné prednosti pripravovanej novinky, informoval portál The Verge.

Zásadný rozdiel pri načítaní hier poteší každého hráča

PlayStation 5 zaznamenala rýchlosť načítania 0,83 sekundy, pričom PlayStation 4 Pro dokázala tento úkon zrealizovať za 8,1 sekundy. Obrovský rozdiel spôsobuje hlavne prítomnosť SSD disku, pričom PS4 Pro sa spolieha na klasický pevný disk. V praxi to znamená, že akýkoľvek herný titul na PS5 sa bude načítavať podstatne kratšie, ako boli používatelia doteraz zvyknutí na PS4 alebo PS3.

Na stretnutí bola odhalená aj informácia, že Sony plánuje naďalej podporovať PS4 aspoň počas nasledujúcich troch rokov, pričom predpokladá, že predaje PlayStation 4 čoskoro pokoria hranicu 100 miliónov kusov, informoval PCMag. Používatelia sa môžu tešiť aj na streamovanie, ktoré má hrať v novej konzole oveľa väčšiu úlohu.

Zobraziť celú galériu (0)
WhatCulture Gaming/YouTube

Nenechaj si ujsť
Šéf Sony potvrdil špičkové špecifikácie PlayStation 5. Bude to herná mašina ako sa patrí

PlayStation 5 bude podporovať aj 8K rozlíšenie s technológiou ray-tracing, no chýbať nebude ani Blu-ray mechanika, či nový 3D audio systém. Očakáva sa, že PS5 bude používať procesor tretej generácie AMD Ryzen, pričom o grafiku sa postará grafická karta Radeon Navi. Predaj PlayStation 5 by mohol byť spustený najskôr na jeseň 2020.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom