Známa benchmarková aplikácia GFXBench odhalila ďalší pripravovaný smartfón z dielne Sony. V testoch sa objavil pod názvom Sony Pikachu, čo je ale zrejme len kódové označenie a oficiálne sa bude volať oveľa serióznejšie. 

Žiaden render alebo fotografia tohto záhadného zariadenia sa zatiaľ neobjavila, no vieme, že bude relatívne malé. Prezradil to hlavne 5-palcový displej vo výbave, na ktorom sa bude rozprestierať nižšie, no určite dostatočné HD rozlíšenie. Sony Pikachu využije procesor MediaTek Helio P20 s maximálnou frekvenciou 2.3 GHz. Testovaný model mal k dispozícii aj 3 GB pamäť RAM a 32 GB interné úložisko.

sony pikachuzdroj fotografie: GFXBench

nenechaj si ujsť
Toto sú reálne fotografie nových smartfónov od Sony, ktoré môžeme očakávať na MWC 2017

Na tejto výbave bude pracovať Android vo verzii 7.0 Nougat. Výbava po výkonnostnej stránke neznie až tak zaujímavo, no nový počin od Sony môže zaujať najmä po fotografickej stránke. Zadná strana má totiž obsahovať snímač s až 21 MPx rozlíšením a na prednú stranu sa usadí 7 MPx selfie snímač. Celkovo tak vyzerá tento smartfón veľmi sľubne a ak by japonský gigant nastavil aj prijateľnú cenovku, o záujemcov by núdza určite nebola.


zdroj fotografie: Dgtle

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom