Známa benchmarková aplikácia GFXBench odhalila ďalší pripravovaný smartfón z dielne Sony. V testoch sa objavil pod názvom Sony Pikachu, čo je ale zrejme len kódové označenie a oficiálne sa bude volať oveľa serióznejšie. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Žiaden render alebo fotografia tohto záhadného zariadenia sa zatiaľ neobjavila, no vieme, že bude relatívne malé. Prezradil to hlavne 5-palcový displej vo výbave, na ktorom sa bude rozprestierať nižšie, no určite dostatočné HD rozlíšenie. Sony Pikachu využije procesor MediaTek Helio P20 s maximálnou frekvenciou 2.3 GHz. Testovaný model mal k dispozícii aj 3 GB pamäť RAM a 32 GB interné úložisko.

sony pikachuzdroj fotografie: GFXBench

nenechaj si ujsť
Toto sú reálne fotografie nových smartfónov od Sony, ktoré môžeme očakávať na MWC 2017

Na tejto výbave bude pracovať Android vo verzii 7.0 Nougat. Výbava po výkonnostnej stránke neznie až tak zaujímavo, no nový počin od Sony môže zaujať najmä po fotografickej stránke. Zadná strana má totiž obsahovať snímač s až 21 MPx rozlíšením a na prednú stranu sa usadí 7 MPx selfie snímač. Celkovo tak vyzerá tento smartfón veľmi sľubne a ak by japonský gigant nastavil aj prijateľnú cenovku, o záujemcov by núdza určite nebola.


zdroj fotografie: Dgtle

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
40%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
20%
Neznášam to
40%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.