Pamäťové karty sú už dlhé roky veľkými pomocníkmi pri ukladaní dát rôzneho druhu. Časom sa však zmenšovali stále viac, no aj v dnešných dňoch sa stále používajú SD karty. Rýchlosť zápisu a čítania dát nebola vždy taká vysoká ako dnes. Sony zapracovalo aj na tomto stále používanom type pamäťovej karty, čím vytvorilo najrýchlejšiu SD kartu, ktorá bola doteraz predstavená.

To potvrdzuje aj samotná spoločnosť Sony. Pamäťová karta s označením „SF-G UHS-2“ ponúka rýchlosť čítania dát až 300 MB/s. Nová SD karta sa však nenechá zahanbiť ani pri zápise dát, kedy ponúka rýchlosť 299 MB/s. Kombinácia týchto dvoch vlastností z nej robí najrýchlejšiu SD kartu, aká bola do dnešného dňa predstavená. Taktiež je nová pamäťová karta odolná voči nárazom, vode a poradí si aj s vysokými rozdielmi teplôt.

zdroj fotografie: Sony

Nenechaj si ujsť
Na svete je prvá 1 TB pamä­ťová SD karta. Pred­sta­vila ju firma San­Disk

Nepoškodí ju dokonca ani röntgenový lúč. Sony bude túto novinku ponúkať v troch veľkostných variantoch. Čoskoro si tak budeme môcť kúpiť najrýchlejšiu SD kartu s kapacitou 32/64/128 GB. O cenovke novinky sa výrobca zatiaľ nezmienil, no predpokladaný príchod na trh sa odhaduje na marec. Sony znova dokázalo, že nezabúda ani na veľké pamäťové SD karty, ktoré sú ešte stále využívané v rôznych produktoch.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom