Sony, ako jeden z najväčších hráčov v segmente herných konzol, predstavilo svoj posledný model už pred nejakým tým časom. Hráči sa tak už nevedia dočkať ďalšieho kúsku, ktorý so sebou prinesie ešte viac možností. Ďalšie informácie o nadchádzajúcej konzole PlayStation 5 prichádzajú zo zdroja, ktorý už v minulosti odhalil niekoľko zaujímavých zariadení.

Portál SemiAccurate už dávnejšie prezradil detaily o spojení spoločností Nvidia a Nintendo, ktoré neskôr spolu vytvorili prenosnú hernú konzolu Nintendo Switch. Ešte v roku 2012 pochádzali práve z tohto zdroja informácie o príchode konzoly PlayStation 4. Opäť raz je to SemiAccurate, kto prináša nové detaily, no tentokrát o chystanom modeli PlayStation 5. Dátum jeho príchodu zatiaľ nie je presne známy, no fanúšikovia si teraz môžu aspoň urobiť predstavy o jeho špecifikáciách.

Hardvér od AMD a ešte viac virtuálnej reality

V prvom rade to má byť spoločnosť AMD, kto do tejto novej generácie dodá výpočtový hardvér. Po grafickej stránke by sme mali v útrobách tejto novinky nájsť novú grafiku Navi GPU, ktorá by mala byť hotová zhruba do konca tohto roka. Mnoho detailov o tomto čipe zatiaľ nie je známych. Podľa všetkého sa môže skladať z ďalších, menších jednotiek Navi GPU, ktoré budú medzi sebou prepojené technológiou „Infinity Fabric“. AMD má navyše v novom grafickom čipe využiť aj zatiaľ neznáme pamäťové moduly označené ako „NextGen Memory“.

Zobraziť celú galériu (1)
RobinGaming/YouTube

Nenechaj si ujsť
Rok 2018 bude pre PlayStation 4 fantastický. Toto sú najväčšie herné pecky, na ktoré sa môžeš tešiť

Vrcholom hardvérovej výbavy konzoly PlayStation 5 má byť ešte kremík opäť z dielne AMD a podľa správ portálu SemiAccurate pôjde o procesor s architektúrou Zen. Do éteru však mali uniknúť aj prvé vývojárske nástroje pre tvorcov softvéru a hier. Tie však nie sú zárukou toho, že PlayStation 5 oficiálne uvidíme ešte tento rok. Ak chce Sony novým modelom zaujať, musí na ňom zapracovať a vložiť doň prvotriedne technológie. Spoločnosť to s virtuálnym priestorom od posledného modelu PlayStation 4 Pro nevzdala. Práve naopak. V ďalšej generácii konzoly PlayStation tak môžeme vidieť ešte viac obsahu vo virtuálnej realite, no zatiaľ nič nebolo potvrdené oficiálne.

Pokiaľ sa však výrobca skutočne rozhodne priniesť ešte viac VR technológie, poteší tým rozhodne mnoho verných fanúšikov. Aj keď sa niekomu môžu informácie o výbave PlayStation 5 zdať ako nezmysel a radšej by tieto detaily počuli priamo od Sony, neznamená to, že sa takýchto, alebo podobných špecifikácií skutočne nedočkáme. Nateraz ale ostáva táto pripravovaná konzola ešte veľkou záhadou, ktorá nám bude ďalšie podrobnosti odhaľovať postupom času. Aj vyššie uvedené informácie treba preto zatiaľ brať s rezervou.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom