banner-redmi-4aBravia, čo je skratka pre „Best Resolution Audio Visual Integrated Architecture“, je dcérskou spoločnosťou Sony, ktorá má na starosti výrobu televízorov s vysokým rozlíšením. Okrem toho spolupracuje aj s mobilnou divíziou Xperia, aby spolu zabezpečili kvalitné displeje pre smartfóny japonského giganta.

Na aktuálne prebiehajúcom CES 2017 v Las Vegas predstavil výrobca nový prírastok do série Bravia, ktorý zaujme najmä riešením konštrukcie a dizajnu. Bežné televízory si môžeš buď zavesiť na stenu, alebo postaviť na stojan. Nová Bravia A1E sa však vôbec nedrží doteraz zaužívaných štandardov a prichádza s vlastným, vcelku zaujímavým riešením. Samotný panel totižto stojí na svojom rámiku a opiera sa o stojan. Takéto riešenie pripomína fotorámik a aby si o ňom mal lepšiu predstavu, určite nahliadni do fotografií nižšie.

bravia-a1e-3-1zdroj fotografie: Gizmochina

Stojan však nemá za úlohu len podopieranie obrazovky. Sú v ňom ukryté aj ostatné komponenty potrebné pre beh televízora. Odpadá teda potreba mať pod televízorom soundbar ako tomu je napríklad v prípade nového Xiaomi Mi TV 4. Možno sa len pýtaš, kam Sony ukrylo reproduktory. Zvuk je v Bravii A1E taktiež riešený zaujímavo a vychádza priamo z obrazovky.

sony-bravia-tv-fotozdroj fotografie: Sony

Gigant to nazval Acoustic Surface. Pre túto technológiu boli umiestnené dve poháňacie jednotky na ľavú stranu a dve na pravú stranu. Basový reproduktor bol zas umiestnený priamo do stojanu. Acoustic Surface sa vyznačuje najmä tým, že keď sa dotkneš displeja, ucítiš vibrácie.

TIP: Všetky novinky z CES 2017 nájdete pod tagom „CES 2017“

bravia-a1e-1
zdroj fotografie: Gizmochina

Spomínaný displej má veľkosť 65-palcov, disponuje jemným 4K rozlíšením a funguje na OLED technológii s podporou HDR obrazu. Vo výbave je aj nový procesor pod názvom Processor X1 Extreme priamo z dielne Sony. Televízor bude dostupný aj v 55-palcovej a 70-palcovej verzii. Spoločnosť zatiaľ oficiálne neprezradila dátum dostupnosti alebo ceny televízorov, no podľa predpokladov by sa na trh mohli dostať koncom februára až začiatkom marca.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP