banner-redmi-4aBravia, čo je skratka pre „Best Resolution Audio Visual Integrated Architecture“, je dcérskou spoločnosťou Sony, ktorá má na starosti výrobu televízorov s vysokým rozlíšením. Okrem toho spolupracuje aj s mobilnou divíziou Xperia, aby spolu zabezpečili kvalitné displeje pre smartfóny japonského giganta.

Na aktuálne prebiehajúcom CES 2017 v Las Vegas predstavil výrobca nový prírastok do série Bravia, ktorý zaujme najmä riešením konštrukcie a dizajnu. Bežné televízory si môžeš buď zavesiť na stenu, alebo postaviť na stojan. Nová Bravia A1E sa však vôbec nedrží doteraz zaužívaných štandardov a prichádza s vlastným, vcelku zaujímavým riešením. Samotný panel totižto stojí na svojom rámiku a opiera sa o stojan. Takéto riešenie pripomína fotorámik a aby si o ňom mal lepšiu predstavu, určite nahliadni do fotografií nižšie.

bravia-a1e-3-1zdroj fotografie: Gizmochina

Stojan však nemá za úlohu len podopieranie obrazovky. Sú v ňom ukryté aj ostatné komponenty potrebné pre beh televízora. Odpadá teda potreba mať pod televízorom soundbar ako tomu je napríklad v prípade nového Xiaomi Mi TV 4. Možno sa len pýtaš, kam Sony ukrylo reproduktory. Zvuk je v Bravii A1E taktiež riešený zaujímavo a vychádza priamo z obrazovky.

sony-bravia-tv-fotozdroj fotografie: Sony

Gigant to nazval Acoustic Surface. Pre túto technológiu boli umiestnené dve poháňacie jednotky na ľavú stranu a dve na pravú stranu. Basový reproduktor bol zas umiestnený priamo do stojanu. Acoustic Surface sa vyznačuje najmä tým, že keď sa dotkneš displeja, ucítiš vibrácie.

TIP: Všetky novinky z CES 2017 nájdete pod tagom „CES 2017“

bravia-a1e-1
zdroj fotografie: Gizmochina

Spomínaný displej má veľkosť 65-palcov, disponuje jemným 4K rozlíšením a funguje na OLED technológii s podporou HDR obrazu. Vo výbave je aj nový procesor pod názvom Processor X1 Extreme priamo z dielne Sony. Televízor bude dostupný aj v 55-palcovej a 70-palcovej verzii. Spoločnosť zatiaľ oficiálne neprezradila dátum dostupnosti alebo ceny televízorov, no podľa predpokladov by sa na trh mohli dostať koncom februára až začiatkom marca.

Pošli nám TIP na článokNovinky