Streamovacie služby sa momentálne idú pretrhnúť o to, kto predstaví kvalitnejší či originálnejší obsah. Seriáloví tvorcovia okrem knižných predlôh čoraz častejšie hľadajú inšpiráciu aj vo svete videohier, ktorý je zatiaľ nevyčerpanou studňou nerozpovedaných príbehov. Toto je 5 chystaných seriálov inšpirovaných hernými sériami, ktoré by si si v budúcnosti určite nemal nechať ujsť.

The Last of Us

Jedna z najoceňovanejších a momentálne tiež najdiskutovanejších hier v histórii chystá svoj debut aj na televíznych obrazovkách. Postará sa oň HBO v spolupráci so Sony Pictures Television a vybranými tvorcami, ktorí pracovali na hre z roku 2013 i nedávnom, ostro polarizujúcom pokračovaní.

Naughty Dog

Príbeh The Last of Us sa odohráva 20 rokov po prepuknutí smrtiacej celosvetovej epidémie, ktorá zdecimovala ľudskú civilizáciu a z nakazených spravila agresívne monštrá. Kľúčovými postavami príbehu sú zatvrdnutý pašerák Joel a jeho 14-ročná zverenkyňa Ellie, ktorá drží kľúč k záchrane ľudstva. Dvaja cudzinci si k sebe postupne nachádzajú cestu, prežitie v nehostinnom svete však neprichádza zadarmo a na oboch čakajú extrémne ťažké rozhodnutia.

Prečítaj si aj
The Last of Us: Part 2 je mrazivým a brutálnym zážitkom. V hernom svete ťažko hľadá konkurenciu

Hlavných hereckých protagonistov zatiaľ nepoznáme, zato ale poznáme dvojicu showrunnerov chystanej novinky. Prvým bude herný režisér Neil Druckmann, ktorý sa postaral prakticky o oba herné diely, druhým zasa Craig Mazin, tvorca seriálového hitu Chernobyl, patriacich medzi z najlepšie hodnotené seriály histórie.

Televízne spracovanie úspešnej predlohy je teda v dobrých rukách, potvrdená bola navyše aj účasť oceňovaného herného skladateľa Gustava Santaolallu, ktorý sa postaral o hudobné kulisy k obom dielom série. S produkciou seriálu by sa malo začať počas tohto leta, premiéry by sme sa pri troche šťastia mohli dočkať už koncom budúceho roka, v horšom prípade v priebehu roka roka 2022.

The Cuphead Show

Televízneho spracovania sa dočká aj originálna run and gun skákačka Cuphead. Tá bola vydaná v roku 2017 a u fanúšikov sa zapísala predovšetkým vďaka neopozeranému grafickému spracovaniu a nekompromisnej náročnosti. Cuphead po vydaní zbieral vynikajúce hodnotenia recenzentov a z hry sa postupne stal celosvetový fenomén, ktorý dokázal predať viac než 5 miliónov kópií.

Cuphead / Steam

Úspechu infantilnej skákačky si nevšimol nikto iný ako streamovací gigant Netflix, ktorý v spolupráci s vývojárskym herným štúdiom StudioMDHR aktuálne pracuje na prvej sérii seriálového prevedenia. Dozvieme sa v ňom viac o postavách Cupheada a jeho ostražitého, no ľahko manipulovateľného brata Mugmana.

Príbehy ikonických postavičiek sa budú odohrávať na fiktívnych ostrovoch Inkwell Isles známych z hry, na ktorých sa zoznámime aj s úplne novými postavami. Seriál má byť určený predovšetkým pre detských divákov, tvorcovia však prostredníctvom humoru a gagov cielia aj na dospelejšie publikum.

Prvá séria Cuphead bude pozostávať z 11 epizód, každá by mala mať približne 10 minút, pričom premiéru by si mal Cuphead na Netflixe odbiť 1. januára 2021.

Disco Elysium

Indie detektívka Disco Elysium minulý rok síce nepatrila k najväčším kasovým hitom v hernom priemysle, kvalitným príbehom a netradičným poňatím ale dokázala odbornú verejnosť zaujať natoľko, aby si v prestížnych oceneniach The Game Awards 2019 odniesla víťazstvo hneď v štyroch samostatných kategóriách.

ZA/UM

Komorná kriminálka sleduje príbeh detektívneho veterána, ktorý musí objasniť vraždu v surreálnom a netradičnom svete Elysium. Namiesto odpovedí sa však detektív s temnou minulosťou pri spovedaní svedkov a spájaní jednotlivých skladačiek prípadu ponára čoraz hlbšie do sveta politických intríg, ktoré môžu viesť až k občianskej vojne v krajine.

Herní tvorcovia zo štúdia ZA/UM sa podľa Variety rozhodli preniesť hru aj do seriálovej podoby, na ktorej majú spolupracovať s produkčným štúdiom dj2 Entertainment. To nie je v oblasti prevedenia herných hitov na filmové plátna či televízne obrazovky žiadnym nováčikom, minulý rok sa spoločnosť postarala napríklad o filmovú adaptáciu Sonic The Hedgehog, z ktorej sa vykľul komerčný megahit.

dj2 Entertainment je zároveň držiteľom práv na ďalšie herné značky ako Life is Strange, Little Nightmares, Sleeping Dogs, či Vampyr. Disco Elysium je teda v dobrých rukách, na seriál si však ešte nejaký rok určite počkáme. Plánovaná novinka totiž ešte nemá ani svojho scenáristu, ktorého momentálne tvorcovia úpenlivo hľadajú.

Halo

Fanúšikovia akčnej série Halo, jednej z najlukratívnejších exkluzívnych značiek Microsoftu, možno dobre vedia, že o seriálovom spracovaní populárnej sci-fi akcie sa hovorí už od roku 2013. Odvtedy však Halo uviazlo v tzv. development hell a séria sa absolútne nikam neposúvala. To sa konečne zmenilo pred dvoma rokmi, kedy televízna spoločnosť Showtime v júni 2018 konečne dala zelenú nakrúcaniu prvej série.

Ani potom sa sľubný projekt nevyhol odchodom tvorcov, zmenám scenáru a neustálym turbulenciám. Momentálne sa už ale zdá, že Showtime a tvorcovia majú jasnú víziu, ktorú chcú divákom predstaviť už začiatkom budúceho roka, kedy by sa mala prvá séria v ponuke televízie objaviť.

Pôjde pritom o veľkú vec, keďže Showtime chystanú novinku označil za svoj doposiaľ najambicióznejší televízny projekt. To by potvrdzovali aj odhadované náklady na produkciu prvej, 9-dielnej série, ktorá mala podľa Variety stáť najmenej 40 miliónov.

O deji sa toho zatiaľ príliš veľa nevie, isté je, že hlavným protagonistom nebude nikto iný ako Master Chief, ktorého v seriáli stvárni Pablo Schreiber. Kanadského herca sme mohli vidieť v akčnom hite Den of Thieves, vedľajšiu rolu si zahral aj dobre hodnotenej minisérii Defending Jacob.

Potvrdené boli aj postavy umelej inteligencie Cortany (Natascha McElhone), admirálky Margaret Paragonsky (Shabana Azmi) či kandidáta do programu SPARTA-II, Soren-066 (Bokeem Woodbine). Zaujímavosťou je, že na seriálovom spracovaní Halo v role výkonného producenta podieľa aj legenda Hollywoodu, Steven Spielberg.

Fallout

Amazon to so seriálmi myslí vážne a okrem Pána Prsteňov nedávno potvrdil aj účasť na ďalšom megalomanskom projekt, televíznom spracovaní postapokalyptickej série Fallout. Tá sa odohráva v 22. storočí, v ktorom je Zem zdevastovaná nukleárnou vojnou, ponúka však aj množstvo odkazov na alternatívnu minulosť 50-tych rokov v Spojených štátoch a zlatý vek nukleárnej energie.

Bethesda Softworks/YouTube

Na seriálovom prevedení sa vo veľkom bude podieľať vývojárske štúdio Bethesda, ktoré je aktuálnym držiteľom práv ku hre, hlavné slovo však budú mať seriáloví tvorcovia Lisa Joy a Jonathan Nolan z produkčnej spoločnosti Kilter Films. Zmienená dvojica sa postarala o sci-fi hit pre HBO, Westworld, a bude patriť k hlavným producentským tváram seriálovej novinky.

Dôležité pritom nebude len zachytenie jedinečnej postapokalyptickej atmosféry, ktorou herná séria vyniká, ale tiež spôsob podávania príbehu, postavený na bohatých dialógoch s prvkami temného humoru a množstvom popkultúrnych narážok.

Seriálový Fallout sa ešte len začína rozbiehať, projekt zatiaľ nemá potvrdené žiadne herecké osadenstvo ani hlavného showrunnera. Aj z tohto dôvodu nepredpokladáme, že sa novinky dočkáme skôr ako v priebehu roka 2022.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom