O špičkovom procesore Snapdragon 835 sme v posledných týždňoch počuli skutočne veľké množstvo informácií. Hoci bol na technologickom veľtrhu MWC predstavený prvý smartfón, ktorý tento procesor obsahoval, stále sa k nám nedostal jeho výsledok z benchmarkovej aplikácie Antutu. To sa však dnešným dňom definitívne mení.

Pravdou je, že nižšie uvedené údaje nepochádzajú z testu nedávno odhalenej Sony Xperie XZ Premium. S najväčšou pravdepodobnosťou sa totižto o tieto výsledky postaralo referenčné zariadenie, ktoré sa komerčného predaja nedočká. Najväčšia časť všetkých kusov nového čipu poputuje na výrobnú linku kórejského Samsungu a ostatné spoločnosti si tak na novú 835-ku budú musieť chvíľu počkať. To, nanešťastie, platí aj pre spomínané Sony, ktoré síce predstavilo prvé zariadenie s týmto procesorom, no do predaja sa zrejme ešte najbližších pár týždňov nedostane.

Snapdragon 835

Takto vyzerá referenčný smartfón so Snapdragonom 835

zdroj fotografie: Dglte

ZUK Z2 Pro so Snapdragonom 820 z EU skladu za najnižšiu cenu

Práve z tohto dôvodu sa podaktorí výrobcovia rozhodli svoje vlajkové lode vybaviť minuloročným procesorom Snapdragon 821. Aj keď sú oba tieto čipy poriadne výkonné, Snapdragon 835 predsa len ponúka ešte vyšší výkon ako jeho starší brat. Zatiaľ čo Snapdragon 821 v sebe zoskupuje 4 jadrá, tohtoročná novinka ich ponúka až 8. Jednu polovicu z nich tvoria jadrá Cortex-A73, ktoré sú využívané pri náročných operáciách, zatiaľ čo sa ďalšie štyri jadrá Cortex-A53 starajú o menej náročné výpočty. Vysoký výkon novej 835-ky nám potvrdzujú aj najnovšie výsledky z benchmarkov.

zdroj fotografií: GSMArena

Nenechaj si ujsť
Najnovšie správy o Xiaomi Mi6 ťa nepotešia: Žiadny Snapdragon 835?

Výsledky testov v aplikácii GeekBench odhaľujú dominantnosť nového čipu, ktorý za sebou zanechal aj Huawei P10 s procesorom Kirin 960. Pri teste jedného jadra dosiahol Snapdragon 835 opäť vyššie skóre, no rozdiel je v tomto prípade o čosi menší. Novinka od Qualcommu taktiež zvíťazila aj pri testovaní grafického akcelerátora. Adreno 540 je až o 25 % šetrnejší v porovnaní s predchodcom a podľa výsledkov testov aj omnoho výkonnejší.

zdroj fotografií: GSMArena

Novým kráľom všetkých mobilných grafických akcelerátorov sa tak oficiálne stáva Adreno 540. Aby toho nebolo málo, výsledky testov stále nie sú finálne a pokojne sa môžu ešte o čosi zlepšiť. Pri testovaní jednotlivých smartfónov s procesorom Snapdragon 835 a vyššie zmieneným grafickým čipom sa tak počet dosiahnutých bodov v benchmarkových aplikáciách môže mierne líšiť. V každom prípade však tohtoročná 835-ka dodá do všetkých smartfónov dychberúci výkon, ktorý im konkurencia bude môcť len a len  závidieť.

Snapdragon 835zdroj fotografie: Dglte

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom