Xiaomi Mi6 je po boku s Galaxy S8 od Samsungu najočakávanejším smartfónom tohto roka. Fanúšikovia sú už nedočkaví, kedy čínsky gigant konečne vytiahne svoje eso z rukáva a Mi6-ku predstaví. Keď už sme si mysleli, že všetko bude dokonalé, prichádza nie práve potešujúca správa.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Samsung a jeho výroba najnovších procesorov Snapdragon 835 je už stará rozprávka. Iste vieš o tom, že Samsung dostal prednostné právo na najväčšiu prvú várku týchto procesorov, ktoré chce použiť vo svojom Galaxy S8. Ostatní výrobcovia tak ostávajú bezradní a hľadajú náhradné riešenia. Na „plán B“ zrejme prejde aj čínske Xiaomi, ktoré malo v očakávanom Xiaomi Mi6 pôvodne použiť čipset Snapdragon 835.

Xiaomi Mi Note 2 so Snapdragonom 821 v AnTuTu

Xiaomi Mi5 64 GB za perfektných 219 €!
Zľavový kupón MI564GBA

Najnovšie informácie zverejnené na známej čínskej sociálnej sieti Weibo hovoria o použití staršieho Snapdragonu 821, ktorý bol nútený použiť aj LG v najnovšej G6-ke. Keďže výroba 10 nm procesorov je zložitejšia a k tomu chce Samsung všetky kusy primárne pre seba, Xiaomi by novú Mi6-ku zrejme nestihlo predstaviť vtedy, kedy plánuje. Ak by sa tak aj stalo, na predaj novinky by sme čakali ďalšie dlhé týždne, či dokonca mesiace. V príspevku z Weibo sa tiež spomína, že Snapdragon 821 má byť použitý len v počiatočnej fáze predaja. Akonáhle sa situácia okolo Snapdragonu 835 stabilizuje, na trh bude vypustená aj verzia s týmto čipsetom.

Snapdragon 821 bol použitý aj v revolučnom Xiaomi Mi MIX

Na internet však uniklo už toľko informácií, že nikto netuší, čomu môžeme veriť. V spojitosti so Xiaomi Mi6 sme počuli sme už aj o podtaktovanej verzii Snapdragonu 835, keďže Samsung má použiť verziu s vyšším taktom. Len nedávno sme sa tiež dozvedeli, že predstavenie čínskej vlajkovej lodi bude z apríla presunuté na máj práve kvôli nedostatočným zásobám Snapdragonu 835. Najlepšie asi bude brať všetky tieto informácie s ľahkosťou a počkať si na prvé oficiálne správy od Xiaomi.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
10%
Páči sa mi to
10%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
70%
Neznášam to
10%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ portálu FonTech.sk, milovník IT, smartfónov a kvalitnej hudby. Nepohrdnem ani kvalitnou turistikou na horskom bicykli či dobrým jedlom. Kontaktovať ma môžete na [email protected]