banner-minote-pro
Ešte predtým, než sa na trh dostalo prvé zariadenie poháňané Snapdragonom 820, už tu máme zvesti o ďalšej generácií čipsetu od Qualcommu, konkrétne o Snapdragone 830. Podľa špekulácií uverejnených na čínskej sociálnej sieti Weibo, sa bude Qualcomm v oblasti výroby spoliehať na Samsung.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Samsung nedávno prezradil, že sa tento rok zaviazal vyrábať Snapdragon 820. Preto je pravdepodobné, že aj pri výrobe ďalšej generácie Qualcomm znova využije služby juhokórejského giganta. Zdroj ďalej uvádza, že Snapdragon 830 (MSM8898) bude využívať zmodernizovanú generáciu architektúry Kryo. Informácie o tom, že spoločnosť využije vlastné jadrá sa teda zatiaľ nepotvrdili.

snapdragon-830-rumor

Nový čipset má byť vyrábaný 10 nm technológiou práve od Samsungu, v tomto smere teda predčí súčasné 14 nm čipsety Exynos 8890 a Snapdragon 820. Ak je informácia pravdivá, nová generácia bude menšia, ale zároveň výkonnejšia a efektívnejšia, čo značne zvýši celkový výkon procesora. Novinka bude schopná podporovať až 8 GB operačnej pamäte RAM. Procesor by mal byť dostupný v úvodných mesiacoch roku 2017.

Zdroj: Gizmochina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP