Snapdragon 830 zrejme využije 10 nm technológiu od Samsungu

Teraz čítate
Snapdragon 830 zrejme využije 10 nm technológiu od Samsungu

banner-minote-pro
Ešte predtým, než sa na trh dostalo prvé zariadenie poháňané Snapdragonom 820, už tu máme zvesti o ďalšej generácií čipsetu od Qualcommu, konkrétne o Snapdragone 830. Podľa špekulácií uverejnených na čínskej sociálnej sieti Weibo, sa bude Qualcomm v oblasti výroby spoliehať na Samsung.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Samsung nedávno prezradil, že sa tento rok zaviazal vyrábať Snapdragon 820. Preto je pravdepodobné, že aj pri výrobe ďalšej generácie Qualcomm znova využije služby juhokórejského giganta. Zdroj ďalej uvádza, že Snapdragon 830 (MSM8898) bude využívať zmodernizovanú generáciu architektúry Kryo. Informácie o tom, že spoločnosť využije vlastné jadrá sa teda zatiaľ nepotvrdili.

snapdragon-830-rumor

Nový čipset má byť vyrábaný 10 nm technológiou práve od Samsungu, v tomto smere teda predčí súčasné 14 nm čipsety Exynos 8890 a Snapdragon 820. Ak je informácia pravdivá, nová generácia bude menšia, ale zároveň výkonnejšia a efektívnejšia, čo značne zvýši celkový výkon procesora. Novinka bude schopná podporovať až 8 GB operačnej pamäte RAM. Procesor by mal byť dostupný v úvodných mesiacoch roku 2017.

Zdroj: Gizmochina.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Pavol Lupták
Som študentom vysokej školy so zameraním na IT technológie. Preto je u mňa prirodzený záujem o najnovšie novinky z mobilnej sféry. Nejde len o smartfóny, ale aj notebooky, nositeľnú elektroniku či virtuálnu realitu. Fanúšikom čínskych telefónov som sa stal po nástupe zariadenia INew V3 niekedy v roku 2013. Odvtedy ma čínsky trh neprestáva udivovať. Som rád, že sa pohľad na čínske produkty začal meniť a spoločnosť prestáva vnímať tieto zariadenia s obavami či výsmechom. Vo voľnom čase nepohrdnem dobrou knihou či edukatívnym dokumentom. Milujem šport akéhokoľvek druhu.