Nové informácie o Snapdragone 830. Má obsahovať až 8 Kryo jadier!

banner-mi5
Po úspechoch čipsetu Snapdragon 820, ktorý sa nachádza v drvivej väčšine high-end zariadení tohto roku, sa začínajú vynárať nové informácie o jeho nástupcovi.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Qualcomm chystá predstavenie novej, najvýkonnejšej verzie jeho procesorov. S veľkou pravdepodobnosťou bude niesť označenie Snapdragon 830. Čo by sme od neho mali očakávať? V prvom rade brutálny a nekompromisný výkon. Analytik Pan Jiutang, ktorý predpovedal množstvo detailov o čipsetoch, ako napríklad o Kirine 960 alebo Helio X30, dnes priniesol prvé informácie o novinke spoločnosti Qualcomm. Poďme sa teda pozrieť na to, aké vylepšenia má novinka ponúknuť.

Xiaomi Mi5 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>xiaomi-mi5-recenzia (8)

Xiaomi Mi5 so Snapdragonom 820

Jiutang tvrdí, že Qualcomm plánuje implementovať do svojho najnovšieho počinu až osem ultra-výkonných Kryo jadier! Súčasná generácia, Snapdragon 820, obsahuje „iba“ štyri Kryo jadrá a jedná sa o najvýkonnejší mobilný procesor, ktorý bol doposiaľ predstavený. Bude zaujímavé sledovať, kam sa posunie výkon smartfónov, ktoré budú disponovať až dvojnásobne vyšším počtom týchto jadier. Aby toho nebolo málo, čipset má byť vyrábaný úspornejším 10 nm procesom, čo by malo zabezpečiť nižšiu spotrebu. Po stránke konektivity môžeme očakávať podporu super-rýchlej LTE siete Cat. 16. V prípade, že sa naplnia tieto špecifikácie, bude Snapdragon 830 budúci rok vládnuť high-end segmentu. Nám zostáva len dúfať, že procesor bude dobre optimalizovaný a neprinesie žiadne problémy s prehrievaním, ako tomu bolo pri minuloročnom Snapdragone 810.

Zdroj: Gizmochina.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Patrik Tarics
Pre technológie dýcham! Okrem toho ma však zaujímajú aj dobré filmy, seriály, hudba a šport každého druhu. Ak chceš so mnou prehodiť pár slov, môžeš ma kontaktovať na mail [email protected]