V známom benchmarku Antutu sa objavil nový procesor od spoločnosti Snapdragon, ktorý svojím výkonom prekonal všetky doterajšie čipy. Má ísť o pripravovaný procesor Snapdragon, ktorý bude vyrobený 7 nm procesom podobne ako Kirin 980 či Apple A12 Bionic.

Výroba doterajších nových procesorov pre smartfóny prebiehala 10 nm technológiou, ktorú však čoskoro nahradí ešte lepšia 7 nm technológia. S neustálym zmenšovaním budú môcť nové čipy dosahovať ešte vyšší výkon, a to pri nižšej spotrebe energie. Prvým takýmto procesorom v mobilnom segmente sa stal Kirin 980 od spoločnosti Huawei a hneď krátko po ňom prišiel na trh čip Apple A12 a A12X Bionic, ktoré nájdeš v najnovších zariadeniach kalifornského výrobcu.

Lepší ako Kirin 980, a aj ako Apple A12 Bionic

Nový procesor nesie označenie Snapdragon 8150, pričom jeho výroba by mala začať už koncom tohto roka. Následná premiéra sa očakáva pri predstavení nového Galaxy S10, nakoľko Samsung má s Qualcommom uzavretú zmluvu o prednostnom odoberaní nových čipov. Hneď za ním by mali nasledovať všetci poprední výrobcovia. Objavili sa už aj prvé testy, a to v benchmarku Geekbench ešte pod označením Snapdragon 855. V ňom síce Snapdragon porazil čip od Huawei, no na ten od Apple bol prikrátky. Tentokrát bola zverejnená fotografia z porovnávacieho nástroja Antutu, kde porazil všetky zmienené procesory s výsledným skóre 362 292 sa usadil na pomyslený trón.

Prečítaj si tiež
Snapdragon 855 ukázal v benchmarku svoju silu. Môžeme sa tešiť na ešte výkonnejšie vlajkové lode

Z pohľadu zloženia jadier by mala novinka obsahovať jedno vysokovýkonné jadro Cortex-A76, tri stredne výkonné jadra a štyri s veľmi nízkou spotrebou. Vylepšený bude aj grafický čip s navýšením výkonu na úrovni 20 %. Je však pravdepodobné, že kým bude procesor nasadený do ostrej prevádzky, tieto hodnoty sa môžu meniť hlavne smerom hore. No ako je všeobecne známe, výsledky z benchmarkov a predovšetkým z Antutu sú len veľmi orientačné a skutočný výkon sa ukáže až pri reálnom používaní.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom