Slováci si v online priestore už čoskoro budú môcť pozrieť ďalšiu tohtoročnú slovenskú snímku. Po Vojne policajtov do ponuky streamovacej služby prichádza aj mysteriózny triler Petra Bebjaka Smršť. Oceňovaný slovenský režisér si zopakoval spoluprácu so spisovateľom Jozefom Karikom a po obrovskom úspechu filmu Trhlina tentokrát stavil na desivú lokálnu legendu.

Exkluzívne len na jednom mieste

Slovenské a české snímky u nás s veľkou pravidelnosťou do ponuky pridávajú aj zahraničné streamovacie služby, nový film Petra Bebjaka však exkluzívne získala lokálna konkurencia. Smršť od zajtra 19. júna exkluzívne ponúkne streamovacia služba JOJ play. Najrýchlejšie rastúca tuzemská platforma ukazuje, že v oblasti lokálneho obsahu je čoraz viac pripravená konkurovať aj svetovým hráčom.

Ešte v apríli tohto roka JOJ play ako jediná služba na Slovensku do ponuky zaradila rozprávku Perinbaba a dva svety, v špeciálnom rozšírenom formáte ponúka aj úspešný slovenský film Vojna policajtov. Na JOJ play je dostupná v podobe 4-dielnej minisérie s takmer hodinou nikdy nevidených záberov.

Zaujímavosťou je, že služba skupiny JOJ Group v rozšírenej dvojdielnej verzii ponúka aj ďalší film Petra Bebjaka – Trhlina, ktorý je divákom k dispozícii aj v bezplatnej verzii predplatného. Pri filme Smršť zatiaľ JOJ play uvedenie v predĺženom formáte neplánuje.

Prekoná Smršť úspech Trhliny?

V čele ťaživého trileru Smršť stojí forézny psychológ Martin Lang, ktorý sa spoločne s manželkou Pawlou snaží zachrániť svoj vzťah v horách ďaleko od civilizácie. Partnerská kríza, ktorá pramení z hlboko ukrytej traumy, začne vrcholiť v momente, keď Martinovi do hôr dorazí zásielka s dôkazovým materiálom zo starého tragického prípadu.

Martina o pomoc žiada jeho kolega, ktorý vyšetruje prípad známy ako „jazda smrti“, na ktorej konci skončila štvorica mŕtvych. Hlavný hrdina sa síce prípadu snaží odolať, priťahuje ho však k nemu nevysvetliteľná sila, známa ako halný vietor.

Ide o zvláštny meteorologický jav, ktorý ovplyvňuje nielen prírodu, ale aj ľudí. V miestach, kde sa objavuje, narastá počet ochorení od migrén až po psychózy. Legenda však hovorí, že keď sa vám veternica pozrie do očí, bude vás prenasledovať až na kraj sveta, kým vás nezničí.

Dvojicu hlavných úloh v novinke stvárnili Tomáš Maštalír a Anna Geislerová. Maštalír sa pod vedením Petra Bebjaka objavil aj v mysterióznej dráme Trhlina, ktorá v septembri 2019 zaznamenala najlepší otvárací víkend v histórii slovenského filmu v našich kinách.

Smršť však tento úspech napodobniť nedokázala a v našich kinách film videlo niečo viac ako 45-tisíc divákov. Najúspešnejšou slovenskou novinkou tohto roka zostáva Vojna policatov, ktorá do kín po februárovej premiére prilákala takmer 130-tisíc divákov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú