Veľkosť obrazovky je určite jedným z faktorov, ktorý rozhoduje pri kúpe nového smartfónu. Pre niektorých spotrebiteľov je tiež dôležitý pomer obrazovky a tela smartfónu, teda koľko percent prednej strany tvorí obrazovka. Tento faktor sa tento rok stal dôležitým aj pre výrobcov, ktorý sa snažia vyrábať smartfóny s čo najtenšími rámikmi okolo displeja.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na Facebooku a Google+!

Bezrámikové smartfóny sa snažia produkovať najmä čínski výrobcovia, ako je napríklad ZTE s najnovšou Nubia Z9 alebo Oppo s R7 Plus. Nasledovná infografika však zobrazuje najmä smartfóny populárnych, svetových výrobcov. Asi vás neprekvapí, že prvé miesto v tejto infrografike patrí smartfónu SHARP AQUOS Crystal, ktorého displej tvorí až 78,5 % prednej strany. Druhým smartfónom je taktiež smartfón od SHARP, SHARP AQUOS Crystal 2, ktorého displej tvorí 77,2% prednej strany. V infografike nájdeme aj nedávno predstavený Huawei P8 Max so 74,6 % či Xiaomi Mi Note so 74,3 %.

infografika-ramiky-fony

Naopak, smartfón s najhoršie využitou prednou stranou je Apple iPhone 5S, ktorého displej tvorí len 60,8% prednej strany. Hneď pred ním je Apple iPhone 6 so 65,3 %, Samsung Galaxy A3 a tiež nedávno predstavený OPPO R7. Celú infografiku si môžete pozrieť vyššie.

Zdroj: Androidheadlines.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú