Tento rok sa bude niesť v znamení zväčšovania kapacity vnútorného úložiska smartfónov. Aktuálne najväčšie kapacity vnútorného úložiska ponúkané smartfónmi o hodnote 256 GB sa budú zväčšovať na dvojnásobok – 512 GB!

Údajne prvým smartfónom, ktorý ponúkne vnútorné úložisko s kapacitou 512 GB by mal byť ešte nepredstavený model spoločnosti Huawei. Ten sa objavil pred nejakým časom na stránkach čínskeho regulačného úradu TENAA. Špecifikácie, ktoré sú pri tomto modeli uvedené zahŕňajú 6 GB operačnej pamäte RAM a 512 GB vnútornej pamäte. Podľa všetkého by mohlo ísť o Porsche verziu smartfónu Huawei P20, ktorá patrila zvyčajne do luxusného segmentu smartfónov.

Zbytočnosť, alebo skutočná potreba?

Ak si zoberieme do úvahy samotnú kapacitu 512 GB vnútorného úložiska, niekomu by sa to mohla zdať ako zbytočnosť. Predsa len, takúto kapacitu neponúka ani väčšina modelov MacBook Pro. Napríklad takú aplikáciu Instagram, ktorá zvykne mať niečo okolo 400 MB by sme mohli nainštalovať aj 1200 krát. Na druhej strane však novšie smartfóny vyšších tried ponúkajú aj natáčanie videa v 4K. Každé 3 minúty 4K videa zaberú okolo 1GB pamäte. Preto by takáto kapacita vnútorného úložiska mohla vyhovovať hlavne fanúšikom natáčania videí a multimédií.

Huawei určite nebude sám

Huawei však v tomto nie je sám. Samsung začal vyrábať pamäťové čipy s kapacitou 512 GB v decembri minulého roku. Hoci nevieme, či práve tieto pamäťové čipy využije Huawei, je jasné, že trend zväčšovania kapacity vnútorného úložiska smartfónov sa práve začal a celkom určite bude aj pokračovať. Huawei tak nebude jedným výrobcom a čoskoro sa pridajú aj ďalší. Asi len čas ukáže, či tento ťah výrobcov smartfónov bude len marketingový, alebo sa smartfóny s kapacitou vnútornej pamäte 512 GB skutočne ujmú.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom