Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.


Výrobcovia smartfónov neustále vymýšľajú nové možnosti, ako ich vylepšiť. Kým niektorým nápady prejdú a stretávajú sa s úspechom, niektorým to nevyjde vždy a svojimi činmi sa zapíšu do histórie omylov. Čo najhoršie výrobcovia vyšpekulovali za posledné roky?

Odstránenie slotu pre microSD karty

xiaomi mi6
zdroj fotografie: Kristián Hrušovský / FonTech

Mnohým už možno prídu microSD karty pri pamätiach dnešných smartfónov úplne zbytočné, no ich ignorovanie nedáva zmysel. Výrobcovia sa zbavili samostatného slotu pre pamäťové karty a odstrániteľného zadného krytu najmä kvôli celokovovým konštrukciám a vodeodolnosti. Technologický pokrok však zabezpečil, že dnes je už možné vyrobiť takzvaný hybridný slot, do ktorého je možné vložiť dve SIM karty alebo jednu SIM kartu spolu s microSD kartou. Prečo sa teda výrobcovia silou mocou snažia používateľov ukrátiť o túto funkcionalitu?

Nenechaj si ujsť
Ak má tvoj aktuálny telefón aspoň jeden z týchto 5 znakov, je čas ho vymeniť
Modularita u LG G5

LG G5 batéria
zdroj fotografie: Screenshot  /PhoneArena / YouTube

Tak rýchlo, ako hype ohľadom modularity pri LG G5 prišiel, tak aj odišiel a výrobca od nej ihneď dal ruky preč. Spočiatku boli zákazníci ohromení konečne revolučnou technológiou, no LG ju ani zďaleka nedotiahlo do konca. Inžinieri na projekte pracovali viac ako tri roky, pričom sľubovali robustný ekosystém a možnosť získať na smartfóne také funkcie, ktoré v základnej verzii nie sú dostupné. LG však nedodržalo čo sľúbilo a G5-ka si tak vyslúžila mnoho kritiky. Spolu s modularitou ide do smartfónového cintorína aj širokouhlý objektív.

Odstránenie jacku pre slúchadlá

xiaomi mi6
zdroj fotografie: Kristián Hrušovský / FonTech

Keď sa Apple zbavilo 3,5 mm jacku na najnovších iPhonoch, celá táto situácia sa stala terčom posmeškov a internet zaplavili memes na danú tematiku. Aj keď jack už pochovali aj čínski výrobcovia ako Oppo, LeEco či dokonca aj Xiaomi, stále sa jedná o veľmi odvážny krok, ktorí používatelia nenávidia. Aby toho nebolo málo, tak tomuto trendu podľahli aj mnohí ďalší výrobcovia v záujme „inovácií“. Náhradou za jack môže byť Bluetooth, USB konektor typu-C či redukcia. Ani jedno riešenie však nie je ideálne, keďže prvé prináša zhoršenie kvality zvuku, druhé znemožňuje nabíjanie smartfónu počas počúvania hudby a redukcie nemá nikto rád.

Zaseknuté perá S Pen v Galaxy Note 5-kách

galaxy note 5
zdroj fotografie: Screenshot / Max Lee / YouTube

Phablety rady Galaxy Note sú síce veľmi dobré zariadenia, no v poslednej dobe sa im absolútne nedarí. Minuloročná Galaxy Note 7-čka sa stretávala s explóziami batérií a predošlá Galaxy Note 5-ka zas s nešikovnosťou používateľov. Niektorí z nich totiž zasúvali pero S Pen do slotu opačne, čím sa zaseklo a používatelia snahou o opätovné vysunutie pera poškodzovali svoje smartfóny. V Galaxy Note 7-čke sa už pero, našťastie, nezasekávalo, no tá sa stretla s oveľa závažnejším problémom – explóziami batérií.

Nenechaj si ujsť
Paradox, aký priemysel ešte nevidel. Repasovaná Note 7-čka sa predáva ako teplé rožky a Samsung má pripravené prekvapenie
Absencia NFC technológie pri OnePlus 2

nfc
zdroj fotografie: Screenshot  / Android Authority / YouTube

Spoločnosť OnePlus sa preslávila najmä tým, že vyrába vlajkové lode bez akýchkoľvek kompromisov. Avšak pri jej druhom počine, OnePlus 2, vynechala jednu dôležitú vlastnosť. Je ňou NFC, teda základ pre fungovanie bezkontaktných platieb. Túto technológiu využíva aj Android Beam pre posielanie fotografií a iných súborov. OnePlus si absenciu NFC pri druhej vlajkovej lodi obhájilo tvrdením, že majitelia OnePlus One túto funkciu nepoužívali. Aj napriek tomu ich však absencia NFC pri druhej generácii dokázala vytočiť a spoločnosť si už na to dáva veľký pozor.

Nenechaj si ujsť
Konečne. Apple po 3 rokoch od nasadenia NFC do iPhonov zásadne rozšíri jeho funkcie
Nedokonalý UltraPixel v podaní HTC

htc one m7
zdroj fotografie: Pexels

Prvý pokus s technológiou UltraPixel spoločnosti HTC nevyšiel úplne podľa predstáv. Výhodou tejto technológie je, že nepotrebuje veľa megapixelov a disponuje väčšími pixelmi pre zachytenie väčšieho množstva svetla. Svoj cieľ technológia splnila a snímače dokázali zachytiť až o 300-krát viac svetla ako bežné. Avšak, UltraPixel disponoval aj jedným veľkým nedostatkom, ktorým je zreteľne viditeľný ružový nádych na výsledných fotografiách. Podobné problémy pokračovali aj na HTC One M8, no novšie HTC U Ultra už podáva oveľa lepšie výsledky.

Inovácie sú pre výrobcov smartfónov nevyhnutné ako po stránke priazne zákazníkov, tak aj po stránke profitov. Niekedy im to však jednoducho nevyjde podľa predstáv a neskôr ľutujú, že si to pred svojím rozhodnutím viackrát nepremysleli. Každopádne, každý sa predsa len učí najlepšie na vlastných chybách.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú