V dnešnej modernej dobe sa výrobcovia spotrebnej elektroniky predháňajú v tom, kto vytvorí niečo revolučné, nové či s množstvom nových funkcií. Vďaka tomu máme na výber nespočet zariadení, pri ktorých už ale cenovky presahujú bežné mesačné výplaty. Preto je tu skupina ľudí, ktorí si svoj starý telefón chcú ponechať čo najdlhšie. Práve pre nich máme pripravených 5 dôvodov, prečo by to ale mali zmeniť. 

Kúpa nového zariadenia je pre fanúšikov mobilných technológií akýmsi sviatkom, kedy po predstavení netrpezlivo čakajú na spustenie predobjednávok. Pre túto skupinu ľudí je upgrade na nový model určený každý rok. Potom tu je skupina ľudí „kým funguje, tak si ho nechám“ a práve pre nich tu máme 5 tipov, kedy je najvhodnejšie svoj starý mobilný telefón vymeniť za nový.

1. Odozva na dotyk je pomalá

displej
zdroj fotografie: Pexels

2. Prasknuté sklo displeja

Horšie, než slabá odozva na dotyk je po väčšine prípadov prasknuté krycie sklo. Niekomu takéto zobrazenie vyhovuje a po čase si na pavučinu na displeji zvykne, no v každom prípade je čistý displej bez viditeľnej poruchy oku oveľa prívetivejší.


zdroj fotografie: YouTube / Gadget Hacks 

3. Pripojenie slúchadiel je umenie

Počúvanie hudby patrí k najpoužívanejším funkciám smartfónov. Väčšina používateľov používa svoj smartfón práve na skrátenie dlhých chvíľ, či už vo vlaku, alebo v pohodlí domova. Problém nastane vtedy, ak je konektor nekompatibilný so slúchadlami alebo je jednoducho nadmerne poškodený,


zdroj fotografie: Fossbytes

4. Kvalita fotografií à la kalkulačka

V dnešných smartfónoch sa nachádzajú kvalitné snímače, ktoré dokážu zachytiť momentky v parádnej kvalite. To sa, bohužiaľ, nedá povedať o snímačoch v starých telefónoch, ktoré produkovali naozaj zlé fotografie za akýchkoľvek podmienok.


zdroj fotografie:Patrik Tarics / FonTech

5. Málo miesta pre moje súbory….

V dnešnej dobe je dostatok interného úložiska v smartfónoch alfou a omegou k úspešnému predaju. 16 GB verzie nadobro ukončujú svoje pôsobenie, a tak na scénu nastupujú modely s oveľa väčšou kapacitou. Ak aj teba teda stále otravuje hláška o zaplnenom úložisko, je načase, aby si vymenil tú starú „šunku“.


zdroj fotografie: Kristián Hrušovský / FonTech

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom