Známa spoločnosť Razer, ktorá sa angažuje najmä v hernom priemysle, sa rozhodla zavítať aj do sveta smartfónov. Začiatkom tohto roka vzala pod svoju strechu Nextbit, ktorý jej má pomáhať s vývojom jeho prvého modelu. 

Začiatky v novom biznise nikdy nie sú ľahké, no spoločnosť Razer to plánuje medzi smartfónmi rozbehnúť naplno. Jej doterajšie skúsenosti z herného sveta sa teraz uplatnia aj v tomto segmente zariadení, kde nám už čoskoro predstaví svoj prvý kúsok. Aj keď vývoj tohto zariadenia prebieha už nejaký čas, doteraz sme o ňom veľa nepočuli. Dokonca ani nie je známe, ako sa bude volať. Vďaka benchmarkovej aplikácii GFXBench sa však teraz na svetlo sveta dostali detailnejšie informácie o výbave tejto očakávanej novinky.

Výkonné „delo“ v podaní Razeru

Prvý Razer smartfón bude mať skutočne dostatok výkonu, za ktorý bude vďačiť silnému procesoru Snapdragon 835 a jeho ôsmim jadrám. Dokonalý multitasking a spoluprácu s týmto čipom prinesie 8 GB pamäť RAM. Razer nezabudne ani na kvalitnú obrazovku, ktorá bude hry a ďalší grafický obsah zobrazovať na 5,7″ paneli v rozlíšení 2560 x 1440 pixelov.

Na rozdiel od aktuálnych vlajkových lodí prvý Razer smartfón neprinesie displej s pomerom strán 18:9 ako je tomu napríklad pri Samsungu Galaxy S8. K tomu všetkému sa ešte pridá slušné interné úložisko s kapacitou 64 GB a operačný systém Android 7.1.1 Nougat. Zrejme sa ale dočkáme aj vlastných grafických úprav, ktoré prostredie systému pozmenia. Razer si však dá záležať aj na fotografickej stránke. Zadnú stenu ale neobsadí dvojica objektívov. Miesto nich sa tam usídli jeden 12 MPx snímač, ktorý zvládne aj natáčanie videa v 4K. Na náprotivnej strane mu bude vypomáhať predný fotoaparát s 8 MPx rozlíšením, ktorý sa postará o kvalitné selfies.

Predstavenie už čoskoro

Nenechaj si ujsť
Nová bezdrôtová myš od Razeru spraví dojem na každého používateľa

Úplne prvý smartfón z dielne Razeru bude skutočne výkonnou mašinou, ktorá zvládne aj tie najnáročnejšie hry. Zatiaľ ale nie je isté, či táto novinka v sebe ponesie aj nejaké prvky pôvodného modelu Nextbit. Tak či onak, nie je predstavenie tohto herného smartfónu vôbec ďaleko. Stane sa tak totiž už 1. novembra!

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom