banner-mi-notebook-air-12Nokia ešte pred dvomi rokmi vyvíjala svoje vlastné inteligentné hodinky, ktorých uvedenie na trh však musela zrušiť, a preto sme o nich dlho nepočuli. Dôvodom bol Microsoft.

Hodinky pod kódovým názvom „Moonraker“ mali byť predstavené v apríli 2014. Po tom, čo Microsoft Nokiu odkúpil, hodinky jednoducho zrušil a pokračoval len so svojimi Microsoft Band zariadeniami. Po viac ako dvoch rokoch sa však na YouTube objavilo video, vďaka ktorému si všetci môžeme pozrieť dnes už mŕtve hodinky, ktoré mohli priniesť svieži vietor do segmentu inteligentných hodiniek.

Jeho autorom je používateľ pod menom „Nokibar“ a je v ňom predvedené ako používateľské prostredie založené na gestách, tak aj ostatné funkcie. Do systému hodiniek sa dá dostať stlačením hardvérového tlačidla alebo dvojitým poklepaním na displej a následným potiahnutím nahor alebo nadol. Na videu sú ukázané aj základné aplikácie, ako zmeškané hovory, email, správy, počítadlo krokov či Facebook.

TIP: Vlajková loď Nokie príde s QHD rozlíšením displeja a kvalitnou optikou Carl Zeiss

nokia-microsoft-acquisition

Nakoniec môžeme vidieť aj konštrukciu hodiniek a nabíjanie. Aby sme to zhrnuli, hodinky nie sú ničím výnimočné a úspech by mali len pri konkurencieschopnej cene. Microsoft medzitým vyvíjal aj nový Microsot Band 3, no ten bol taktiež zrušený, keďže softvérový gigant sa chce naplno sústrediť na vývoj operačného systému a rôznych aplikácií.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP