Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Zlepšovanie IT sektoru na Slovensku si vyžaduje mnoho úsilia a čas od času aj rady odborníkov v tomto obore. Za jedného z najlepších sa považuje Taavi Kotka, IT expert z Estónska, ktorý nám pred pár dňami poskytol svoje „know-how“. Za túto službu si naúčtoval poriadne mastnú sumu až 10 000 €. Informuje Živé.sk

Drahá návšteva

Slovensko pred pár dňami na svojej pôde privítalo bývalého estónskeho predstaviteľa ministerstva dopravy a komunikácií, ktorý je zároveň špecialistom pre IT služby. Počas svojej návštevy nám Taavi Kotka poskytol poradenstvo ohľadom zlepšovania a informatizácie verejnej správy. Taktiež sa podelil o skúsenosti s vytváraním eGovernmentu, ktorý zaviedol vo svojej domovskej krajine. Okrem Taaviho Kotku k nám zavítal aj poradca Veľkej Británie, Liam Maxwell, no jeho účasť na poskytovaní služieb Slovensku zatiaľ nebola potvrdená zmluvou.

zdroj fotografie: vicepremier.gov.sk

Nenechaj si ujsť
Nelegálny hazard na slovenskom internete končí. Prví dvaja operátori začali s blokovaním

Za rady a konzultácie s týmto odborníkom svetovej úrovne ako je Taavi Kotka ubudne zo štátneho rozpočtu 10 000 €. Z tejto sumy mal byť hradený jeho pobyt u nás a zároveň si časť odnesie ako honorár za svoje služby. Podľa úradu Petra Pellegriniho sa však nejednalo o jednorázovú spoluprácu a svoju „výplatu“ Kotka dostal za dlhodobú spoluprácu na projektoch za miliardy eur, ktoré má Slovensko realizovať v najbližších 3 rokoch a okrem týchto služieb získal náš štát aj právo na materiály použité pri prezentácii, znie oficiálne stanovisko pre portál Živé.sk.

Stretnutia sa zúčastnili mnohí predstavitelia vlády

Oficiálnu spoluprácu po dohode Petra Pellegriniho a Taaviho Kotku potvrdila aj Tlačová agentúra Slovenskej republiky. Na stretnutí ale boli prítomní aj ďalší významní predstavitelia úradu vicepremiéra, ministerstva vnútra, ministerstva zdravotníctva či ministerstva vnútra Českej republiky. Okrem nich tam nechýbala ani mimovládna organizácia Slovensko.Digital či IT Asociácia Slovenska a Partnerstvá pre prosperitu.

Dokopy sa tohto dôležitého stretnutia zúčastnilo viac ako 60 členov týchto skupín, ktorí majú za úlohu následne detailne rozpracovať strategický plán pre IT na Slovensku. To, či bola táto pomerne drahá schôdza úspešná a či si z nej slovenskí predstavitelia niečo odniesli, ukáže až čas. Veríme však, že s „know-how“ od svetového experta z Estónska sa kompetentní u nás niečo priučili a nasledujúce projekty v najbližších rokoch budú úspešnejšie ako doposiaľ.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú