Slováci sa dočkali, slovenský importér značky Hyundai zverejnil cenník novej generácie modelu KONA Electric a spustil slovenský konfigurátor. Úplne nová elektrická KONA je v ponuke s batériami s kapacitou 48,4 kWh a 65,4 kWh v dvoch úrovniach výbavy.

Cena začína na 41 990 € s DPH po zarátaní bonusu vo výške 1500 €. V najvyššej úrovni výbavy a s väčšou batériou sa potom cena vie dostať na 48 290 € s DPH vrátane spomínaného bonusu.

Bonus 1500 € ale platí len pri financovaní prostredníctvom produktov Výhodného financovania a zároveň využití benefitu Zimné pneumatiky, respektíve využitím benefitu Zimné pneumatiky v prípade platby v hotovosti.

Poriadne sa nafúkla a ponúkne dve batérie

Nová KONA Electric sa dočkala viacerých zmien oproti svojej generačnej predchodkyni. V prvom rade poriadne podrástla a rozmermi a priestrannosťou sa zaradila na vrchol segmentu subkompaktných SUV. Jej celková dĺžka je 4 355 mm, šírka 1 825 mm, výška 1 575 mm a rázvor dosahuje 2 660 mm.

Hyundai.com/Screenshot

To dáva podľa Hyundai „oveľa viac priestoru“ pre posádku a zároveň navyšuje kufor na základný objem až 466 litrov – v oboch prípadoch ide o aspekty, ktoré mnohí pri minulej generácii kritizovali. Elektrická verzia modelu KONA však ponúka ďalších 27 litrov odkladacieho priestoru v prednom kufri pod kapotou.

Úplne nová KONA Electric má pohon prednej nápravy a predáva s batériami s kapacitou 48,4 kWh a 65,4 kWh. Pri akumulátore s kapacitou 48,4 kWh dosahuje pohonná sústava výkon 114,6 kW (156 koní), maximálny krútiaci moment 255 Nm a maximálny dojazd na jedno nabitie podľa WLTP 377 km. Vozidlo dosahuje maximálnu rýchlosť 162 km/h a z 0 na 100 km/h zrýchli za 8,8 sekundy.

Verzia so 65,4 kWh batériou má výkon až 160 kW (217 koní), maximálnu rýchlosť 172 km/h a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 7,8, resp. 8,1 sekundy. Dojazd je 454 km s 19-palcovými a až 514 km so 17-palcovými pneumatikami. Vďačí za to okrem iného vylepšenej aerodynamike (koeficient aerodynamického odporu predstavuje len 0,27) vrátane štyroch aktívnych vzduchových klapiek.

Máš na výber z dvoch úrovní výbavy

Nová elektrická KONA sa bude aj naďalej predávať v dvoch úrovniach výbavy s označením Electric a Electric+. Vo výbave Electric disponuje 17-palcovými zliatinovými kolesami, prednými a zadnými LED svetlometmi či dennými svetlami vrátane dizajnovej svetelnej lišty.

Nechýba ani dôležitý ohrev batérií pri nízkych teplotách a nastaviteľná úroveň rekuperácie. Nechýba celá rada bezpečnostných a vodičských asistentov. Súčasťou lacnejšej výbavy je aj interiérová elektrická zásuvka Vehicle-to-load (V2L) s napätím 230 V, ktorá umožňuje nabíjať a prevádzkovať externé elektrické zariadenia s výkonom do 3 000 W.

Hyundai

V prípade vyššieho stupňa výbavy Electric+ získa zákazník navyše praktické vyhrievanie dvierok nabíjacieho konektora, možnosť výberu 17- alebo 19-palcových palcových kolies bez príplatku a elektricky otvárané 5. dvere. V ohľade asistentov je táto výbava ešte výrazne ďalej.

Nechýba ani head-up displej premietajúci informácie na čelné sklo, systém 360-stupňového monitorovania okolia vozidla štvoricou kamier a obľúbená funkcia Vehicle-to-Load (V2L) s elektrickou zásuvkou nielen v interiéri, ale aj v exteriéri tak, ako ju poznáme z modelov IONIQ 5 a IONIQ 6. Výbava Electric+ obsahuje navyše aj ambientné podsvietenie v kabíne auta a prémiový audiosystém Bose so 7 reproduktormi a subwooferom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú