Malooobchodná sieť predajní Coop Jednota plánuje v budúcnosti priniesť zákazníkom online nákupy do ďalších miest. Aktuálne ich ponúka len vo vybraných lokalitách. Česká pobočka Coop Jednoty však spúšťa online predaj celoplošne pre tisícky predajní a plánuje spustiť aj výdajné boxy, informoval spravodajský portál iDnes.cz.

Coop Jednota prevádzkuje na Slovensku vyše 2000 predajní, pričom patrí k najväčším predajcom potravín na našom trhu. Nástupu moderných technológií a služieb sa prispôsobila aj pridaním vlastnej mobilnej aplikácie či spustením online predaja. V tomto smere však sieť značne zaostáva za svojou sesterskou pobočkou v Česku, ktorá rozširuje online nakupovanie pre tisícky predajní.

Coop Jednota ponúka online nákup len v niekoľkých predajniach

Internetový predaj potravín umožňuje zákazníkom vybrať si tovar z pohodlia domova a následne ho vyzdvihnúť priamo na predajni, kde ho do nákupného košíka pripravia pracovníci. Na Slovensku ponúka takýto nákup Coop Jednota v systéme Click and Collect pre 30 vybraných predajní v Žiline a Liptovskom Mikuláši. V druhom menovanom meste umožňuje využiť aj doručenie nákupu.

Online nákupy v tejto sieti predajní boli u nás spustené ešte v roku 2018. Samotná platba neprebieha online, ale len priamo na predajni. V budúcnosti chce sieť nákupy cez internet rozšíriť aj do ďalších miest. Konkrétne termíny ani lokality však Coop Jednota nekomunikuje.

„Služba Click and Collect je dostupná v 30 predajniach obchodného systému COOP Jednota prostredníctvom spotrebných družstiev COOP Jednota Žilina a COOP Jednota Litovský Mikuláš, ktorá zároveň ponúka službu doručovania v okrese LM. Služby e-shopu budeme v našom systéme v budúcnosti rozširovať,“ informoval redakciu FonTech.sk Branislav Lellák, vrchný riaditeľ obchodnej sekcie COOP Jednoty Slovensko.

Česi nakúpia online v tisíckach predajní Coop Jednoty a využijú aj výdajné boxy

Pre porovnanie ponúkne sieť v Česku online nákupy pre 2500 predajní a po novom chystá pre zákazníkov aj výdajné boxy, ktoré nájdu pri vybraných predajniach, pričom budú môcť zaplatiť aj online. Rozšírenie e-shopu však bude prebiehať postupne, no prvých 500 predajní bude do systému zaradených už do konca roka.

Spomedzi predajcov potravín doručuje nákupy zákazníkom na Slovensku supermarket Tesco. Slováci však môžu na dovoz potravín využiť aj množstvo ďalších e-shopov, ktoré poskytujú pohodlný online nákup a doručenie až domov. Detailne sme sa tejto téme venovali v tomto článku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom