Maximálnu povolenú rýchlosť z času na čas prekračuje asi každý slovenský vodič. Riziko pokuty sa dá zmierniť pozorným sledovaním „podozrivých“ áut na krajnici či v susedných pruhoch diaľnice, prípadne používaním aplikácií ako je Waze, kde na hliadky upozorňujú ostatní vodiči.

Slovenská polícia však teraz pripravuje novinku, proti ktorej zrejme nebude žiadnej obrany.

Ako totiž informuje na svojom Facebooku, „ide s dobou“ a do výbavy si zaobstarala policajné drony, ktoré sú v praxi prakticky neviditeľné.

„To, čo bežne funguje v zahraničí, sa bude využívať aj na Slovensku. Vodič si takúto „policajnú hliadku“ vo vzduchu prakticky nemá šancu všimnúť.“ 

Nebude trestať všetky druhy priestupkov

Samozrejme, používanie dronov má svoje technické obmedzenia, takže na vzdialené meranie rýchlosti musia príslušníci veľmi rýchlo zabudnúť. Drony však môžu objasňovať napríklad nesprávne odbočovanie alebo predbiehanie cez „plnú čiaru“.

Je tomu len pár dní, čo sme ťa informovali o tom, že drony do výbavy zaradila aj česká polícia. Tej ku cti slúži, že vodičom nehrozí iba pokutami, ale reálne využitie naznačuje, že primárnym cieľom je naozaj hlavne bezpečnosť cestnej premávky – Policie ČR totiž zo vzduchu meria bezpečnú vzdialenosť na diaľnici.

„Drony budeme využívať najmä v ťažších terénoch ako vrcholy stúpania, klesania alebo pri neprehľadných zákrutách,“ informuje naša polícia.

Krok tak ide proti dnešnej praxi, kedy sa policajti pri meraní rýchlosti väčšinou vyslovene neskrývajú. Mužov zákona často vidíš aj v označených policajných vozidlách a pomerne z diaľky.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP