Slovenský Facebook má, vďaka našej polícii, nový virál. Tá totiž dnes na svojom profile publikovala post, v ktorom môžeš aj ty hlasovať za nový dizajn policajných vozidiel, ktoré každodenne vidíme na cestách.

Na facebookovej stránke Polícia SR sa objavil obrázok s renderom Škody Octavie Combi v troch rôznych dizajnoch, pričom všetkým dominujú pásy v žltej a modrej reflexnej farbe. Prostredníctvom reakcií (bežného lajku, srdiečka „Super“ alebo emoji „Cítim s Vami“) potom Slováci môžu hlasovať za víťazný dizajn.

„Rozhodli sme sa modernizovať dizajn policajných vozidiel a chceme, aby na jeho výbere participovala aj verejnosť. V tomto príspevku prostredníctvom jednotlivých smajlíkov môžete do nedeľňajšej polnoci 12. 6. 2022 hlasovať o novom grafickom dizajne policajných vozidiel.,“ píše podrobnejšie o pravidlách polícia.

Príspevok má už necelé 4 hodiny po zverejnení vyše 52-tisíc lajkov, 540 zdieľaní a 5,4-tisíca komentárov.

Namiesto bielo-zelenej vraj vlajka Ukrajiny

Samozrejme, keďže na Facebooku sa môže vyjadriť prakticky ktokoľvek, komentáre pod postom zahrnuli aj ľudia, ktorí v modrej a žltej okamžite vidia „vlajku Ukrajiny“ a teda „propagáciu cudzieho štátu“ alebo iné podobné nezmysly v rovnakom duchu.

„Naša prezidentka sa vyjadrila že my sme Ukrajina, takže čo vás prekvapuje na farebnosti“, „Tieto farby sú použité na Ukrajine. Sme na Slovensku, tak dajte pokoj s tou žltou a modrou, dvíha to tlak“, „Hlavne v slovenských farbách, nie ukrajinských a teplých“ – vyberáme z niektorých reakcií.

Táto aktivita polície pritom vzbudzuje aj iné, na rozdiel od dezinformácií a hoaxov legitímne otázky – napríklad, či nevidno až zarážajúcu podobnosť s farbami používanými políciou v susednej Českej republike, či na policajné auto patrí #hashtag a v neposlednom rade tiež to, či redizajn vozidiel z bielej s tradičným zeleným pásom a nápisom „Pomáhať a chrániť“ nie sú zbytočne minuté peniaze.

Zelený pás totiž dnes nájdeš napríklad aj na policajných budovách v jednotlivých mestách, dizajn tak zďaleka nie je iba na autách.

Snaha o spopularizovanie práce polície?

„Občania Slovenskej republiky si zaslúžia moderný Policajný zbor, na ktorý sa budú môcť spoľahnúť v ktoromkoľvek okamihu svojho života. Príslušníci Policajného zboru zase na vedenie, ktoré im vytvorí podmienky na profesionálny výkon hodný 21. storočia. Z týchto dôvodov pracujeme na reforme, ktorej výsledkom bude nielen vyššia dôveryhodnosť polície, ale aj atraktívnejšia práca príslušníka Policajného zboru, lepšie platové náležitosti, nové uniformy a v neposlednom rade aj nový vozový park s moderným dizajnom, o ktorom môže v týchto dňoch rozhodnúť aj široká verejnosť,“ povedal prezident Policajného zboru Štefan Hamran.

Jednou z posledných noviniek v polícii je napríklad aj policajný dron, ktorými príslušníci dopravného oddelenia plánujú objasňovať napríklad nesprávne odbočovanie alebo predbiehanie cez „plnú čiaru“.

Facebook / Policia SR

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP