Cudzím spôsobom pre podvodníkov nie je ani kontaktovanie Slovákov prostredníctvom mailov, v ktorých si vymýšľajú rôzne príbehy, no vo výsledku pripravia obeť o peniaze. Na takýto podvod naletela falošnému lekárovi zo zahraničia aj žena z Bratislavy, ktorá mu s úmyslom pomôcť poslala celoživotné úspory. O prípade informovala polícia na Facebooku.

Pri podvodoch na Slovensku sa stretávame s rôznymi formami, ktorými chcú podvodníci od ľudí vylákať citlivé údaje či financie. Jednou z najpopulárnejších foriem podvodu sú facebookové súťaže, no v posledných rokoch sa objavili aj ďalšie metódy, ktorým Slováci naleteli.

Nenechaj si ujsť
Hamšík, Rozboril či Čaputová lákajú Slovákov na státisícové výhry. Rozmohol sa veľký podvod na FB

Falošný lekár pripravil ženu o celoživotné úspory

Ešte v minulom roku sa v emailoch, ktorými ľudí kontaktovali, vydávali napríklad za vojakov. Takýmto spôsobom prišla na jeseň minulého roka žena z Piešťan o tisícky eur. Tentokrát sa podobným spôsobom nechala oklamať aj 54-ročná žena z Bratislavy, ktorá však podvodníkovi poslala celoživotné úspory vo výške takmer 54 000 €.

Podvodník sa vydával za lekára zo Sýrie, ktorý sa mal údajne sťahovať do iného mesta a ženu preto požiadal o uschovanie dokumentov a peňazí. Tie jej mal poslať poštou a následne si peniaze od nej vypýtal kvôli údajným poplatkom za balík.

ŽENA DOPLATILA NA SVOJU DÔVERČIVOSŤ.EMOTÍVNY PRÍBEH PODVODNÍKA JU STÁL VIAC AKO 50 000 EURNa svoju dôverčivosť…

Gepostet von Polícia SR – Bratislavský kraj am Donnerstag, 20. August 2020

 

Po vyplatení 53 850 € potom požiadal o ďalšie peniaze. Až v tom momente žena zistila, že ide zrejme o podvod a kontaktovala políciu, ktorá začala trestné stíhanie vo veci podvodu.

Polícia preto opäť upozorňuje ľudí na podvodné konanie osôb na internete a sociálnych sieťach, kde mnohí podvodníci dokážu pôsobiť veľmi dôveryhodne. Stále tak platí známe príslovie „dôveruj, ale preveruj“. Aj tento prípad je ďalším z mnohých dôkazov toho, že na internete treba byť poriadne ostražitý.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom