Televízia JOJ odvysielala pilotný diel nového seriálu Slovania 10. marca. Jedná sa o najdrahší a najsľubnejší projekt, ktorého úspech už v úvode potvrdila aj rekordná sledovanosť. V premiérový deň vysielania sledovalo seriál Slovania na TV JOJ vyše 600 000 divákov. Išlo o najsledovanejšiu premiéru pôvodného formátu od začiatku roka v rámci celého televízneho trhu, informovala TV JOJ.

Prvotné výsledky sledovanosti nového seriálu Slovania naznačujú, že v rámci slovenskej seriálovej tvorby ide o excelentný úspech, ktorý od začiatku tohto roka nedosiahol žiaden iný formát ani v konkurenčných televíziách.

Slovania sú výpravným historicko-dobrodružným seriálom rozdeleným do 12 dielov s prvkami fantasy a slovanskej mytológie. O réžiu tohto očakávaného titulu sa postaral režisér Petr Bebjak, ktorý má na konte aj známe filmové snímky Trhlina a Čiara.

JOJ trafila do čierneho. Slovania ovládli televízny trh na Slovensku

V deň premiéry pilotnej časti, ktorú TV JOJ vysielala 10. marca o 20:35, sledovalo Slovanov až 639 000 divákov. Seriál dosiahol 13,8 % sledovanosť a až 27,7 % podiel na slovenskom televíznom trhu. Podiel na trhu v mladšom publiku od 12-54 rokov dosiahol 28,3 %, pričom sledovanosť seriálu v tejto vekovej skupine tvorila nadpriemerných 11,5 %.

Nenechaj si ujsť
Zaklínač to nie je, no nie sme ani sklamaní. Ako odštartoval seriál Slovania na TV JOJ?

Slovanov sledovali najviac diváci z vekovej skupiny 45 – 54 rokov, kde bola sledovanosť u žien až 20,5 % a u mužov 18,8 %. Podiel v tejto vekovej skupine na trhu činil 32,9 % v prípade žien a 33,6 % u mužov. JOJ si vďaka tomuto novému seriálu uchmatla aj celkové prvenstvo na trhu v hlavnom vysielacom čase, kde získala 28,6 % podiel a 13,8 % sledovanosť.

Slovania sa tak stali v deň premiéry najsledovanejším programom na našom televíznom trhu. Ďalšiu časť z tejto 12-dielnej série pritom uvidíme na obrazovkách TV JOJ už v stredu 17. marca v rovnakom vysielacom čase o 20:35.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP