Apple práve vypustil do obehu svoj najnovší iOS 17 pre iPhone. Novinku si už teraz teda môže stiahnuť každý s dostatočne novým iPhonom. Samotná aktualizácia zaberá 3,15 GB a prináša zásadné novinky, ktoré Apple používatelia určite ocenia.

Nový iOS 17 je inteligentnejší a skúša zaujať novinkami v komunikačnej sfére. Spoločnosť sa tak zamerala na vylepšenie funkcií a aplikácií, ktoré používame najčastejšie – tešiť sa môžeš na novinky v aplikácií Hovory, Správy aj FaceTime.

Apple taktiež zapracoval na automatickej oprave textu a zdieľaní súborov či kontaktov, ktoré je ešte jednoduchšie a intuitívnejšie. Ako si môžeš tieto zmeny vychutnať?

Takto stiahneš nový iOS 17

Stiahnuť najnovší iOS nie je zložité, no je dôležité, aby si mal iPhone SE 2. generácie alebo novší. Pre hlavný modelový rad to znamená, že aktualizáciu dostanú generácie iPhone XS (a XR) a novšie. Fotografiu s podporovanými modelmi nájdeš nižšie.

Apple

Samotný proces inštalácie je jednoduchý. Stačí otvoriť Nastavenia a ísť do kategórie „Všebecné“, kde nájdeš hneď druhú zhora možnosť „Aktualizácia softvéru“. Stačí ju stlačiť a telefón otvorí okno, ktoré by malo automaticky vyhľadať dostupné aktualizácie.

V našom prípade systém povedal, že iPhone je aktualizovaný, no v spodnej časti ponúkol možnosť „Upgradovať na iOS 17“. Po jej zvolení zostáva už len potvrdiť inštaláciu a počkať, kým telefón neskončí. Proces môže v závislosti od zariadenia a rýchlosti internetu trvať výrazne dlhšie než bežná aktualizácia.

FonTech/Michal Luciak

Tieto zmeny ťa v systéme čakajú

Zabudni na nudné kontakty, pri ktorých si si vedel prinajlepšom upraviť fotkou volajúceho. V iOS 17 bude úprava kontaktov na podobnej úrovni, ako úprava uzamykacej obrazovky iPhonov.

Pri každom kontakte si bude môcť používateľ upraviť nie len fotografiu, ale aj popis, veľkosť či farbu textu a na všetky veci môžeš použiť rôzne filtre. Okrem fotografií si môže vykresliť volajúceho aj pomocou Memoji.

Vylepšená je aj funkcia Voicemail. Ak nemôžeš z nejakého dôvodu zdvihnúť hovor, no osoba na druhej strane sa aj tak rozhodne nechať ti odkaz, po novom si ho môžeš nechať v reálnom čase prepísať do textovej podoby – je však otázne, či táto funkcia bude dostupná aj na Slovensku.

Interakcie na správy s neobmedzenými možnosťami

Do iOS 17 mieri aj vylepšený filter správ, vďaka ktorému by malo byť omnoho jednoduchšie nájsť potrebné informácie v starších správach. Na jednotlivé správy môžu používatelia po novom reagovať tým, že k správe prilepia nálepky z galérie. Vytvárať sa dokonca dajú aj vlastné nálepky z fotografií či živých fotografií, ktoré sú následne pohyblivé. Takúto nálepku stačí jednoducho potiahnuť a presunúť na správu, ku ktorej chceš reagovať.

Detailný rozbor všetkých ostatných zmien nájdeš v samostatnom článku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú